sofid

Když mám pásový opar, musím užívat antibiotika?

Kdyby mi lékař předepsal antibiotika na pásový opar, ale já bych je nechtěl, uškodilo by mi to ještě více?

Nejlepší odpověď
Pájo

Lékařka Vám na pásový opar určitě nepředepíše antibiotika, takže nemusíte mít obavy. Budou to antivirotika nebo analgetika. Nebo obojí.
Více ve starších odpovdích.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-leci-pasovy-opar
např. odpověď mosoje
Doplňuji:
a samozřejmě dalších…

Další odpovědi
anonym

Mohlo by ti to ublížit…
Herpes je viróza, takže přímo na ´něj´ antibiotika nezabírají.
Na druhou stranu herpes zvyšuje vnímavost postižené tkáně (ponejvíce kůže) k libovolnému poškození bakteriemi – a na ty ATB zabírají.
Obecně – najdi si dobrého lékaře a vyvaruj se oslabování svého těla.