Kdyz koupim pozemek. Bude mi patrit az do stredu zemekoule. ? 🙂

( opet jedna … ne -li jedna z mnoha nechytrych , mych otazek ) ;-(

  • iv-

Nejlepší odpověď
hawranek

Zajímavá otázka. Naše rodina vlastní kus pozemku, pod kterým jsou bývalé vinné sklepy z cca 19. století (nikdo se tam do nich ale už nedostane). Tyto sklepy údajně také patří k našemu pozemku, i když jsou pod zemí. Bohužel nevím, jak hluboko vlastnické právo spadá 😉. Napadlo Vás to i naopak? Když budete mít pozemek, patří vám i obloha nad ním? 😁

Další odpovědi
mosoj

Vlastnictví pozemku a prostoru nacházejícím se nad pozemkem a pod pozemkem řeší pozemkové právo.
http://www.fin­c.cz/skola/se­mestr7/ppra-prednasky.pdf
Neomezené právo na vlastnictví u nás v tomto případě není.

Prostor pod pozemkem a nad pozemkem patří k pozemku ale jenom podud, pokud nezazasujete do práv někoho jiného.
Těžba nerostného bohatství, letecká doprava atd. atd.

Pajus89

Ruku do ohně za to nedám, ale řekl bych, že to u nás tak není…v jiných zemích ale ano
Doplňuji:
všechny nerostné suroviny, které se u nás nachází pod tvým pozemkem, patří státu

arygnoc

bobmarley:

nj, kužel by měla, leda by si koupila kulatý pozemek (kružnice, elipsa).
Jinak by se jednalo o jehlan.

ale to je asi detail, že?

anonym

Kam se provrtáš, co si vyhloubíš je a bude tvoje,budeš pořád na „svým“.(Otázka není hloupá,ať víme,co kupujeme,ne ten pytel se zajícem!)

Bobmarley

To by ještě byl sranda, kdyby ti patřil kužel až do jádra. Teď si představ, že ti bude patřit všechno nad ním!

pokazdejinak

řekla bych, že určitě ano – komu asi jinému? na čem jiném je založena těžba nerostných bohatství ? patří tomu, kdo si je vykope na svém pozemku! … kdoví, třeba narazíte na ropu :)