Když je s.r.o., je taky společnost s ručením neomezeným?

Doplňuji:
Všem, neptám se na ručení majetkem, otázka zní jinak.

Nejlepší odpověď
annas

Existuje Veřejná obchodní společnost – ručení neomezené.
Tato forma společnosti sice nemusí mít žádné základní jmění a také zkratka v.o.s. se příliš nevžila. Přesto je kapitálově mnohem transparentnější, než jiné právní formy společností. Zakládají ji minimálně dva společníci, kteří ručí veškerým svým majetkem. Proto také tolik vosek neexistuje.

http://byznys­plac.cz/verej­na-obchodni-spolecnost-ruceni-neomezene/

Od r. 2014 dochází ke změně.

Oblíbené s.r.o. přestávají být společností s ručením omezeným a fakticky přechází na společnost s ručením neomezeným. Podílníci ve firmě totiž budou svým soukromým majetkem ručit i za případné dluhy firmy. Podobný předpis možná byl vytvořen s dobrým úmyslem, v podstatě ale zlikvidoval podstatu s.r.o.

http://mladypod­nikatel.cz/za­lozeni-s-r-o-zmeny-od-roku-2014-t3897

Další odpovědi
anonym

🙂
Třeba OSVČ – ručí veškerým svým majetkem.
Doplňuji:
V tom případě ne – „společnost s ručením neomezeným“ neexistuje. 😉 Kde nic není, ani čert nebere.

zzzzz

s.r.o., ručí jen do výše vkladu, ten je v současné době minimálně 200.000kč. Může mít i vklad vyšší a pak ručí do jeho výše, jde o to, že ti co sro vedou neručí za podnikání svým osobním majetkem na rozdíl od OSVČ.
podle mého názoru, je to nastaveno špatně, každý kdo podniká, by měl za své podnikání ručit.
Například cestovní agentury, nemusí být ze zákona pojištěny, a vklad mají často jen minimální, nemají skoro žádný majetek, obrat mají i v milionech a pokud krachnou, tak není z čeho vyplatit zákazníky, ti často dostanou jen zlomek ceny, mnohdy nic, protože tyto sro dluží i státu a ten má přednost.

arygnoc

nie, právne takýto štatút neexistuje.

anonym

mowla, ale OSVČ nemusí mít základní majetek, jmění a je sám.

mosoj

Ale ručí veškerým svým majetkem !!!! neomezeně !!!

anonym

souhlasím, jako člen SVJ taky ručí svým majetkem, ale otázka zní jinak.