lusylla

OSVČ A DLUHY

Dobrý den, kamarád má nějaké dluhy s dřívější doby, na zdrav.,sociálním, provident, smart..atd je troho celkem dost…je OSVČ..bude si brát do pronájmu hotel na jeho živnost. Boužel dluhy nesplácí jak má..může se stát, že mu příjde exekuce. Můžou tito věřitelé na majetek v hotelu? nebo na peníze z hotelu? děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
ivzez

Ano, může mu přijít exekutor. I když hotel nebude jeho,
je exekutor schopen začít zabavovat např. vybavení.

Majitel hotelu by pak musel podat vylučovací žalobu.
Je to nepříjemné a může se to nějakou dobu táhnout.

Je-li kamarád aspoň trochu odpovědný,
neměl by působit problémy jiným …

Peníze získané provozem hotelu bude
samozřejmě možné postihnout exekucí.

Další odpovědi
mosoj

Pokud podniká jako fyzická osoba, ručí celým svým majetkem ( i osobním).

setapouch

Živnostník (podnikající na živnostenský list) ručí za závazky veškerým svým majetkem. Pokud je hotel pouze pronajatý, pak by se na jeho majetek exekuce neměla vztahovat. Ale peníze z hotelu, které tvoří příjem živnostníka, lze exekucí postihnout.
Nejsem právník.

lusylla

Ale majetek v hotelu nebude jeho..je to majetek hotelu..bude ho mít v pronájmu…

ivzez

Doufám, že si majitel hotelu kamaráda před uzavřením smlouvy „proklepne“. Neschopnost dostát svým závazkům (dluh na sociálním a zdravotním pojištění pravděpodobně souvisí s dřívějším podnikáním) by měla majitele hotelu varovat …