Kdyz je firmou dany presny rozpocet na realizaci stavby,musi firma splnit na 100% nebo je mozne bez souhlasu o 100%navys

Nejlepší odpověď
Bumbes

Jakékoliv změny kalkulace nebo i rozsahu prací řeším dodatkem k projektu. Ať se jedná o vícepráce, nebo překalkulaci kvůli cenovým změnám (zdražování materiálů), změně materiálu, změně technologie, i změně rozsahu prací. Veškeré dodatky by měly splňovat obdobné atributy jako hlavní smlouva – předběžná finální cena i obsah prací a podpisy zúčastněných subjektů (objednatel a zhotovitel).

Samozřejmě o veškerých těchto krocích musí být aktuální zápis ve stavebním deníku.

Další odpovědi
mišula4

Já teda nevím, jak je to přímo ve stavebnictví, ale pokud máte předběžný rozpočet na cokoliv, tak já myslím, že navýšit lze pouze o 20%, navíc Vás o tom musí informovat. Jinak s tím myslím musíte souhlasit. Pak je na místě mít stavební dozor, který schválí vyfakturované vícepráce, popřípadě zadá méněpráce, na tom se dá zas ušetřit. Ale jsem laik, tak berte mou odpověď s rezervou.

elektrikář

Tyto okolnosti by mněly být upravené ve smlouvě.Každé navýšení nad sjednanou částkou
musí být zákazníkem odsouhlaseno a doloženo ve stavebním deníku. Vícepráce které při kalkulaci ceny nedali předvídat.