Ametyst

Když je Česká republika tolik zadlužená, komu dluží?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Držitelům státních dluhopisů: jimi jsou především tuzemské banky a fondy včetně penzijních, pouze malá část vládních dluhů má věřitele v zahraničí.

Zdroj: https://www.mfcr­.cz/cs/verejny-sektor/rizeni-statniho-dluhu/statisti­ky/podle-typu-drzitele/2021/stat­ni-dluhopisy-podle-typu-drzitele-za-44038

Další odpovědi
elkon

Celý svět si půjčuje hlavně v Číně.

Emefej

Dluží zejména Evropské investiční bance a držitelům státních dluhopisů a státních pokladničních poukázek.