Ucetni

Poradíte, jak mohu vyřešit problém, který je popsaný v doplnění?

Kdyz dluznik dluzi castku za uhrazeny dluh, ovsem souhlasil se splatkovym kalendarem

Zdravim,

zajima me takova vec, zaplatili jsme za jednoho cloveka, ktery me dluhy kam se podiva a mel podil na domu, kt. jsme koupil tim, ze jsme zaplatili jeho mensi dluh, on souhlasil s placenim dluhu a se splatkovym kalendarem, 1 splatku dal a ted neni k nalezeni. Jeho matka rika ze se s nim nebavi a nevi kde je, je mozne aby mu byla dluzna castka strhavana z vyplaty a preposilana na muj ucet?
Dekuji.

Odpovědi
autacek

Jako „ucetni“ byste mohla vedet, ze pro vymahani dluhu jsou urcita pravidla, dana zakonem. Zkuste tedy dle nich postupovat.

Drap

Samozřejmě že je to možné. Pokud však ion nebude chtít, tak musíš podat trestní oznámení a srážku musí určit soud.

hapiky

O všem musí nejprve rozhodnout soud(po důkazech).
Podvodník „specialista“ vždy nabídne větší částku tomu, kdo za něj zaplatí menší částku. Jednu dvě splátky zaplatí, aby dotyčný nabyl dojmu, že to myslel „upřímě“ (jako Gross) a je vymalováno. Zbudou jen oči pro pláč!

Edison

Šlo by o občansko právní spor, nikoli trestní, to snad až v dalším kroku pro maření výkonu úředního rozhodnutí, podvodu, nebo tak něco. Ale exekuci na plat může nařídit výhradně soud. Tak asi tak.

ivzez

Musíte dotyčného žalovat.

Ovšem člověk, který „má dluhy, kam se podívá“, podle mne nebude
mít z čeho splácet. (Nebude mu už z čeho strhávat.)

Otázka bohužel není jednoznačně formulována. Jestli jste od dlužníka
koupili podíl na domě tím, že jste za něj splatili menší dluh, neměl by Vám
už nic dlužit (máte přece jeho podíl na domě).

_________
Poznámka:
Auťáček má pravdu, účetní by věděla, jak postupovat.

Dochy

Drap: Myslím, že trestní oznámení Ti ve vymáhání dluhu nepomůže (pokud jej nepoužiješ jen jako další level „tytyty“)