Avatar uživatele
vicix8

kdyz chci preinstalovat win xp a stahl jsem ho z P2P sítí muze mi prosim rict jak na to,popř.co potom nastavit v biosu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, Jahoda před 5071 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

co jste si stáhl nejdřív vypalte na CD…

máte tam nějaký ISO soubor.
1/ Použijte tedy program InfraRecorder – link:http://www.sta­huj.centrum.cz/mul­timedia/vypalo­vani_cd/infra-recorder/ a tento ISO soubor vypalte na prázdné CD

  • při instalaci zadáváte seriove cislo, najdete ho v jednom z popisnych souboru mezi tim co jste si stahl z P2P, pokud tam neni, hledejte na www.serials.ws … vytisknete si jej

2/ zálohujte si cenná data z počítače na Flashku, externí disk, nebo jakákoliv jiná záložní média

3/ vložte vypálené CD s instalací do počítače a restartujte

  • pokud po restartu naběhl instalační program Windows XP z CD není nutné v biosu měnit nic a můžete přejít na krok 5

4/ tento krok provedeme pouze pokud jsme narazili na nezdar v tom předchozím. Bude nutné v biosu změnit boot sekvenci tak aby bios hledal nejdříve na CD a pak teprve pevném disku počíače … do biosu vstupte klávesou delete, či F2 (výzvu která klávesa vede do biosu vidíte při spuštění počítače) – pokud k tomuto kroku dojde, dejte mi vedet jaky mate bios pokusim se postup popsat blize, ale snad nebude ani potreba.

5/ instalační procedura je velmi jednoduchá, jednodušší už je pouze instalace legalne zdarma dostupneho Ubuntu Linuxu … takže se jen řiďte pokyny, jsou v češtině a snadno srozumitelné. Při reinstalaci doporučuji zcela zformátovat původní disk a zbavit se tak odpadu z předchozí instalace.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
NickD

Jak píše ge0rge:klíč u XP najdete též ve složce v instalačním CD (image souboru – iso) uděljte si nejdříve zálohu souboů,nebo je přesuňte na druhý – virtuální HDD
Podstatné pro vás budou pouze ovladače k zařízení,které jsou dodávány pouze s originálními deskami.Dají se však nainstalovat pomocí netu online,ale vyžaduje to pokročilejší zkušenosti.Případně se ozvěte a rád vám pomohu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek