vicix8

kdyz chci preinstalovat win xp a stahl jsem ho z P2P sítí muze mi prosim rict jak na to,popř.co potom nastavit v biosu?

Nejlepší odpověď
anonym

co jste si stáhl nejdřív vypalte na CD…

máte tam nějaký ISO soubor.
1/ Použijte tedy program InfraRecorder – link:http://www.sta­huj.centrum.cz/mul­timedia/vypalo­vani_cd/infra-recorder/ a tento ISO soubor vypalte na prázdné CD

  • při instalaci zadáváte seriove cislo, najdete ho v jednom z popisnych souboru mezi tim co jste si stahl z P2P, pokud tam neni, hledejte na www.serials.ws … vytisknete si jej

2/ zálohujte si cenná data z počítače na Flashku, externí disk, nebo jakákoliv jiná záložní média

3/ vložte vypálené CD s instalací do počítače a restartujte

  • pokud po restartu naběhl instalační program Windows XP z CD není nutné v biosu měnit nic a můžete přejít na krok 5

4/ tento krok provedeme pouze pokud jsme narazili na nezdar v tom předchozím. Bude nutné v biosu změnit boot sekvenci tak aby bios hledal nejdříve na CD a pak teprve pevném disku počíače … do biosu vstupte klávesou delete, či F2 (výzvu která klávesa vede do biosu vidíte při spuštění počítače) – pokud k tomuto kroku dojde, dejte mi vedet jaky mate bios pokusim se postup popsat blize, ale snad nebude ani potreba.

5/ instalační procedura je velmi jednoduchá, jednodušší už je pouze instalace legalne zdarma dostupneho Ubuntu Linuxu … takže se jen řiďte pokyny, jsou v češtině a snadno srozumitelné. Při reinstalaci doporučuji zcela zformátovat původní disk a zbavit se tak odpadu z předchozí instalace.

Další odpovědi
NickD

Jak píše ge0rge:klíč u XP najdete též ve složce v instalačním CD (image souboru – iso) uděljte si nejdříve zálohu souboů,nebo je přesuňte na druhý – virtuální HDD
Podstatné pro vás budou pouze ovladače k zařízení,které jsou dodávány pouze s originálními deskami.Dají se však nainstalovat pomocí netu online,ale vyžaduje to pokročilejší zkušenosti.Případně se ozvěte a rád vám pomohu.