jmachan

kdy zacinaji snaset divoke kaceny,a kolik vajec denne?nemohu se dockat.

mam par divokych kacen a indicke bezce.

Odpovědi
gecco

Snůška kachny březňačky začíná podle počasí – cca v polovině března, kachna snáší obvykle jedno vejce za den a celkově je snůška 5–15 vajec…

anonym

Některé březňačky snášejí již v ůnoru,aby vyvedly své mladé,proto se jim říká březňačky,indičtí běžči jsou podobní,měl jsem je na zahradě a jsou výteční společníci,jen trochu plašší.
Kachny indického běžce začínají se snáškou od zhruba poloviny února podle počasí. Jakmile se oteplí, prodlouží se den, vysvitne slunce, organismus, respektive pohlavní aktivita obou pohlaví se zvýší a kačeři začnou pojímat kachny a ty začínají se snáškou (kachna, která začne klást vejce, vypadá plněji v břiše). Od počátku února by jim měla proto být podávána kvalitnější potrava, v ideálním případě kompletní krmná směs pro chovné kachny v intenzivní snášce KCH 2
http://www.in­dickybezec.cz/