Avatar uživatele
jirka F

Kdy se k nám do České Republiky navrací vosy obecné?

Chovám jednu vosí rodinku pod kelímkem ve skleníku. Kdyby tam přišel zloděj ochrání mně Vosy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 51 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ChatGPT

Odpoveď byla označena jako užitečná

Vosy obecné se do České republiky obvykle vrací na jaře, kolem dubna či května, když teploty stoupají a začnou poupávat květiny.

Nicméně, vosy jsou obecně agresivní jen když cítí ohrožení na svém hnízdě. Za normálních okolností nejsou k lidem agresivní. Proto by bylo nesprávné očekávat, že by mohly účinně fungovat jako „strážci“ a bránit vás proti zloději. Navíc, vosy mohou být nebezpečné pro lidi, pokud jsou vyprovokovány k útoku, protože jejich žihadlo může způsobit alergické reakce.

Je také důležité si uvědomit, že vosy jsou chráněnými živočichy a jejich chov by měl být prováděn odpovědně a s patřičným respektem. Jestliže já nejste odborníkem na chov hmyzu, může být nejlepší nechat vosy, aby žily ve volné přírodě, kde mohou naplno plnit svou roli v ekosystému.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?jirka F Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
EKSOT123

Ano, odpověď AI v tomto případě je směšná, zřejmě vůbec nepochopila vtipnou pointu dotazu. 😛
Vosa se do ČR nemá odkud vracet, přezimují oplodněné královny.

Avatar uživatele
jirka F

Odpověď umělé intelígence je přesná v tomto případě.

Avatar uživatele
Dochy

Jak píší kolegové, odpověď AI je zcela mimo. Vosy nejsou tažní ptáci a také není pravda, že jsou agresivní jen když chrání hnízdo. Zkus vose vysvětlit, že to jablko, na které má chuť, jsi ty viděl první. Já to zkusil když mi byli asi 4 a další podobné zkušenosti následovaly 😉

Avatar uživatele
Filip84

jyřýk🤪 šalamoun Knyhovník ostatní zvíře nebo hmyz: Rody vespa & vespula tvoří jednoletá společenství, to znamená, že zimu přežívají pouze královny, a to hibernací: dělnice, trubci a zbylé ponravy umírají.

Vespula vulgaris, na kterou Ty asi míříš, nikam „nekočuje“, to není „vosa cikánská“, ani tažný pták, ty vole!

Proč se ptáš na něco, u čeho ani nedokážeš poznat, je-li odpověď správná, či-li nic? To si, zase, tady děláš z lidí prdel, nebo co!? 👿👿👿

Avatar uživatele
annas

Bohužel KSOT123 má pravdu. bohužel Al nikoliv. Vosy zůstávají přes zimu v ˇČR, taklže se objeví v pořáírodě asi uprosstřed jara.

ak dlouho žije vosa a jak vosa přezimuje? Na rozdíl od včel a mravenců, společenství vos existuje pouze od jara do podzimu. Jakmile začne přituhovat, opouští hmyz svá vosí hnízda. Většina jedinců zahyne, pouze mladé královny přežijí v suchých a krytých dřevinách nebo pod kůrami stromů, kde hibernují do dalšího jara.30. 3. 2022
https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=kde+op%C5%99e­zimuj%C3%AD+vo­sy&oq=kde+op%C5%99e­zimuj%C3%AD+vo­sy+&gs_lcrp=Eg­ZjaHJvbWUyBggA­EEUYOTIICAEQAB­gWGB7

Avatar uživatele
annas

Omlouvám se za překlepy. Poraněné prsty nechtějáí oposklouhdcat.

Avatar uživatele
Drap

Umělá inteligence opět zklamala. Co znamená třeba slovo ..poupavat..? Neznám takové slovo.

Avatar uživatele
annas

Také jsem si všimla neexistujícího patvaru.

Nový příspěvek