Kdy mají lidi sekat trávu na vesnici, když platí protihluková vyhláška?

ne každý si může vzít dovolenou a jít si sekat trávu na zahradu, přes týden, kdy protihluková vyhláška neplatí.

Aby zastupitelé ochránili jednu skupinu obyvatel, tak „omezují“ druhou.

Nejlepší odpověď
anonym

Sekat mají tehdy,kdy hlukem neobtěžují ostatní,což znamená v neděli a ve svátky,ale když jsem dnes jel 6 km z obce do obce na návštěvu,běžely cirkulárky,křo­vinořezy,moto­rové pily a další a další. Pokud dotyčný (chalupář,chatař) nemá přes týden čas a nechce se zbavit nemovitostí,ať si zaplatí nějakého nezaměstnaného a tak mu tyto práce udělá v pracovní dny. Myslíte si,že ten,který pracuje přes týden,mnoho z nás v hlučných provozech nemá nárok na trochu toho klidu? Buďmě tolerantní .

Další odpovědi
gnosis

kupte si kosu :)

mosoj

Protihluková vyhláška platí jen tam kde to schválilo představenstbo OÚ,MÚ. Většinou platí ale jenom v určité vymezené hodiny.

dědapetr

Ať dělají v sobotu a nebo v neděli je jedno,špunty do uší to jistí a je klídek pohodička a ne pořád si stěžovat.

Výletník8

Zeptejte se Vašeho starosty a zastupitelů, kteří ji schválili. Pokud snad vyhláška nadměrně omezuje Vaše práva, můžete se obrátit na ministerstvo vnitra s žádostí o pozastavení vyhlášky. Obecně přijímaným kompromisem bývá v sobotu hlučné práce neomezovat, v neděli a o svátcích ano.

Zdroj: portal.gov.cz/za­kon/128/2000/123

fortin

V Neděli po obědě. V tu dobu seká trávu a řeže dřevo na cirkuli každý soused.

Zdroj: http://www.e-zabava.net/uplo­ads/sekani.jpg