Kdy, kde a jaký sport vznikl jako první?

potřebuji to na referát

Nejlepší odpověď
geoorg

Běh – lovci za kořistí běhali už v pravěku…

Další odpovědi
Rocker

Běh za mamutem,když se mamut naštval,tak běh před mamutem.

hanulka11

tak se trochu snaž ,přeci ti nebudeme psát ukol
zadej si historie sportu a už to fičí

ondra07

Podle mně nějaké ty běhy, hod oštěpem, hod diskem… z atletiky
Protože už v Řecku to „provozovaly“ :)

anonym

Byl to zřejmě čínský zápasnický sport Shuai Jiao, který se provozoval už 2697 před našim letopočtem. Byl to takový dávný předchůdce dnešního wrestlingu, kde se „soutěžící“ utkávali v ringu.

Zdroj: http://en.m.wi­kipedia.org/w/in­dex.php?title=Shu­ai_jiao&mobile­action=view_nor­mal_site

venkovan

Je to soutěž v jídle. Kdo dřív a co nejvíc. Během této soutěže se objevily další sporty – zápas, běh, hod apod.