Ametyst

Kdy jste nedali na radu odborníka, a udělali jste dobře ?

U mě se to týkalo změny dodavatele elektřiny. Nezměnila jsem, a jak jsem teď ráda!

Nejlepší odpověď
cappuccino

Kdyz jsme koupili chalupu a resili topeni, byl nam doporucen nejlepsi topenar v okoli. Tenhle odbornik nam doporucil, vytapet chalupu (5 mistnosti) eletrinou.
My, hloupi amateri, jsme ho tenkrat neposlechli, a udelali jsme dobre!
A pak jsme, sejne jako Ametyst, nezmenili dodavatele elektriny, coz se nejvic vyplatilo prave v posledni dobe!!

Další odpovědi
Rokio

Když jsem šel na učňák pro prodavače. Můj pedagogicko-psychologický pracovník mi řekl, že mi tento obor absolutně nedoporučuje. Myslela si, že bych měl spíše jít na zahradníka, nebo pekaře. Nakonec jsem se šel učit na prodavače a moc se mi tam líbilo.

Disraeli

Ani nevím… Příjde na to. Dostal jsem tolik rad od „odborníků“, že je ani nespočítám (učitelé, rodiče a rodina celkově, známí, zaměstnanci, či „profesionálové“ v určitých oblastech poskytující služby). Kdybych se jimi měl řídit, tak nic nemám a jsem úplně v pr***. :D 😅 Lidi velmi rádi rozdávají rady, odrazují, kritizují, aniž by si sami první zametli před vlastním prahem.
Připadá mi (ze zkušeností), že nejvíc moudrosti sežrali učitelé. Ti ze všech nejraději rozdávají rady (vč. osobních, do života). Samozřejmě zbytečné, mylné, kritické nebo demotivující. Těch prospěšných by se moc nenašlo. :D Víc škodí, než prospívají. Když tak přemýšlím, za roky jsem dostal opravdu hodně rad od učitelů (od obyčejných po „důležitější“; MINIMÁLNĚ jedna týdně) a nemůžu si vzpomenout na jedinou přínosnou nebo pravdivou. :)

Teď jde o to, jestli jde o skutečné odborníky nebo jen mudrlanty. Skutečný odborník udává možnosti, varinaty a snaží se nasměrovat a skutečně poradit podle vlastních znalostí (a nejlíp i svědomí), nic by neměl vnucovat nebo k něčemu vyloženě nabádat, natož něčemu pochybnému. I tak se samozřejmě najdou tací, co to dělají (pak lze ale pochybovat, že to jsou skuteční odborníci/pro­fesionálové, i když třeba mají vystudovaný obor). V mém případě je takových míň, protože jejich služeb většinou nevyužívám (krom některých zaměstnanců). Ale samozřejmě jsem dostal plno rad i od odborníků, kterými jsem se neřídil – většinou to byly rady zdarma od lidí, kteří radili v oblasti, ve které pracují (například investiční a celkvoě finanční rady… ale obecně nemám rád finanční poradce a podobné. Převážně to jsou amatéři anebo pokrytci).
Spousta skutečných odborníků v oborech mi ale přineslo i dost užitečných rad nebo objektivní kritiky (ať už někteří zaměsntanci anebo známí, kteří se opravdu v něčem vyznali).
Pokud bych měl ale zhodnotit, zda jsem dostal víc dobrých nebo špatných (zcela zbytečných rad), tak rozhodně převažují ty zbytečné. Těch dobrých bylo požehnaně málo. Je celkem jedno, jeslti se to týkalo práce, podnikání, investic, života (směrování, styl, záliby), vztahů, .. převažují ty špatné rady. A nejčastěji jsou to ty, na které se nikdo neptal. :D Je však zbytečné brát si to k srdci nebo se nad tím pozastavovat. Stačí se podívat, jak se těm lidem daří; je hloupé dát na finanční rady od někoho, kdo na tom sám není finančně dobře, nebo na partnerské rady, kdo je věčně sám anebo se s partnerem stále hádá, nebo na životní rady od někoho, kdo nevypadá moc šťastně, či na odborné rady (v nějakém oboru) od člověka, který o tom očividně moc neví…

zjentek

🤔🤔🤔 … VŽDY! 🤨

Filip84

Milý uživateli,

váš příspěvek byl nahlášen jiným uživatelem k posouzení administrátorovi serveru.

Příspěvek: Toho moc není, protože já se obecně moc lidí na názor neptám (rozuměj v tom směru, co se týká mne osobně), a už vůbec je nenechám montovat se mi do života.

Takže veskrze jde jenom o lékaře. Často to končí tak, že paternalistu vyměním za takového, který pochopí, že on je tam pro mne.

Jinak u čeho, jako? Já se nechodím nikoho ptát na to, kde máme odebírat elektřinu – prostě si to sám najdu, srovnám ceníky, projdu si recenze. To samé třeba s mobilním operátorem. Jo, a já je trestám dopředu, protože pak už to nemá smysl, takže – třeba – mobilnímu operátorovi řeknu co chci a kolik za to jsem s to zaplatit. A vždycky je to, samozřejmě, mírně podsazené, no a nakonec se domluvíme ještě na nižší částce, než jsem čekal. A pak, jak něco nefunguje, tak si zažádám o kódy pro přenos, oni pak volají, já je zmrdám, jak Saxanu, že kušní, dělají vlny, že jsou vandrák a neposkytují služby podle smlouvy atp., a hned je cena zase dolů. Na to přeci nepotřebuju „odporníky“, ne? 🤷‍♀️😂😂😂
Z důvodu: Vulgarity, urážky, hrubé nebo nevhodné chování.

Ametyst

Tý brďo, to by mě nenapadlo, že je příspěvek na závadu. Když si pustím jakýkoliv film, a tam se fakuje a mluví sprostě, hrůza – ale to je asi Umění!

Disraeli

Na úplně poslední si asi nevzpomenu, protože už to docela ignoruju a ztrácím přehled… :D
Snad poslední takové víc důležitější (za poslední asi půl rok) by mohly být od skutečného odborníka (vlastně dvou), který odrazoval od pouštění se do jedné nové (soukromé) aktivity, další od jedné koupě/investice a pak odrazování od nové oblasti podnikání, o „které jsem toho moc nevěděl“ a na „kterou nebyla vhodná doba“. Ale jindy zase radil/i dobře. Jen bylo nutné uvážit na co se specializují (víc vyznají) a zda mají pravdu.

Krom učitelů měly a mají taky často „dobré“ rady baby na úřadech (alespoň v Česku). :D Jedna taková vydala i za 5 učitelů. 😅 Ale jako zase jsou tam kupodivu i docela milé ženy a dívky, které vyjdou vstříc (oproti té informaci, co občas koluje, že jsou na úřadech jen nepříjmení zaměstnanci)… ale tím zase neříkám, že radí dobře. :D Jen, že mohou být i hodné.