Avatar uživatele
Kulpix

Kdy jste naposledy poslali někomu korespondenční lístek?

Já asi před pěti lety 🙂

Pamatujete si vlastně ještě jak vypadá?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? BENYTA před 2509 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Nepamatuju se, ale určitě to bude víc než 20 let. Pamatuju si ale jak vypadá. Pořád je tam vytištěná známka za 50 haléřů?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

To už bude víc než 15 let…
Už ani moc ne…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Tak to už je hodně dlouho. V dnešní době mailů a mobilních telefonů už nejsou potřeba.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Tak to už si vážně nepamatuju. Ale jak vypadal, to si ještě pamatuju. A existují vůbec ještě? V dnešní době už posílám i dopisy a listovní přání pouze lidem, o kterých vím, že nemají ani mobil. A těch už je opravdu málo. Takže veškerou korespondenci řeším většinou pouze elektronicky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Koresponďáky jsem používal jen na odpovídání do různých soutěží, třeba křížovky apod., když ještě neexistovaly mobily/SMSky. Stále jdou koupit, viz Zdroj:. Jsou o korunu dražší než samotná známka „A“ (v odkazu je ale cena při koupi 100 koresponďáků, tak otázkou je, kolik stojí jeden; stránky České pošty o tom mlčí). Dneska, když porto za dopis, pohlednici a koresponďák je stejné, tak to moc výhodné není – kdokoliv si může sdělení přečíst, v obálce je to aspoň ukryto. Koresponďák si můžu udělat sám, když vezmu patřičný kousek tvrdšího papíru, nalepím „A“ známku a napíšu správným způsobem adresu, tak je z toho koresponďák.

Zdroj: http://www.ta­bakshop.cz/p20197-korespondencni-listek-a?pass18=true

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kulpix

KEPLER- doma mám 10ti korunové, dnes se pridávají už za 16 kč? :/
Opravdu to asi ztráci význam

před 2508 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Samozřejmě bys musel dolepit známku k těm deseti, aby to dělalo (alespoň) cenu poštovného, jinak by to chtěli po adresátovi. Otázkou je, jestli se známky v takové hodnotě prodávají. Já mám taky jeden nebo dva koresponďáky ještě někde ležet, možná jsou s ještě nižší hodnotou „známky“ 🙂

před 2508 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek