Anikitos

Kdy člověk začal domestikovat kočku?

A máte raději kočky, nebo psy?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Henry1660

Kočky

Další odpovědi
gecco

Psy

Tak před 10.000 lety…
😉
A mám rozhodně raději psy – jednak se to lépe obírá, ale hlavně má pes výrazně chutnější maso…
😉

Kepler

Psy

První kočky se do blízkosti lidí dostaly před 10–12 tisíci lety, v době, kdy začala vznikat první trvalá lidská sídla, ale až z doby před 8 000 lety pocházejí první důkazy existence ochočených koček, a to z dnešního Turecka (oblast Anatolie) a z Kypru. (wiki)

Drap

Psy

Kočky byly domestikovány poměrně pozdě. Asi před 12 –10000 let. Vlk byl domestikován podstatně dříve.
Raději mám psa

rudolf.th

Psy

Psy mám viac v obľube ako mačky.

Medulka.013

Jiné

Člověk kočku neochočil – kočka si ochočila člověka.

Kepler

gecco: ty odporný bambusáku, kolik zůstalo psů ve tvém okolí? 🙂

gecco

😉
Já psy nelovím, jen ochutnávám…
😉
No – a soudě podle počtu psích exkrementů všude vůkol je tu psů moc…
😉