rodinka

Kdo zastaví intriky a překrucování faktů u samosoudkyně?

Dva nevinní lidé byli díky lživým intrikám a překrucování faktů samosoudkyní obv.soudu nepravomocně odsouzeni do vězení.Nyní se obávají toho,že ačkoli nic vůbec neprovedli a odvolali se znovu na městs.soud,je již opravdu odsoudí.Nemají na pořádného právníka a přidělený je neochotný,nezajímá se.Jak jim pomoci?Co se samosoudkyní,aby ji potrestali?Kam podat kárnou žalobu na ni?Děkuji za pomoc,radu.

Odpovědi
standa

Obávám se, že na váš ´případ´ nelze použít ustanovení § 87 zákona č. 6/2002 Sb. o soudech, soudcích…, které se týká kárných provinění soudců. Odůvodnění je nad rámec této ´poradny´.

Když odhlédnu od vašeho zaujatého postoje a hodnocení samosoudkyně, tak mohu poradit jen, abyste si pro odvolací řízení sehnali (zajistili) neprůstřelné důkazy, svědectví ap. Samozřejmě, že ´šikovný´ právník by se vám moc a moc hodil…, ale je to o penězích, což jistě víte.