Zvědavý

Kdo vytvořil (nebo založil) pořad „Na Stojáka“ ??

a kde se ten pořad odehrává ? v jakém divadle ?

Nejlepší odpověď
annas

„Americký žánr stand-up comedy se v Česku objevil poprvé v roce 2004, kdy první pokus, pořad Na stojáka, začala vysílat soukromá televize HBO. Na stand-up se chodí do divadel a klubů po celém světě. O jeho stoupající popularitě i u nás může svědčit fakt, že od září 2012 začala pořad Na stojáka vysílat Česká televize na svém druhém kanále.“

http://www.roz­hlas.cz/radio_ces­ko/exkluzivne/_zpra­va/cesko-se-snazi-dohanet-svet-v-zanru-standup-comedy--1111667

"Podobný žánr na obrazovce ČT dlouho chyběl,“ citují Deníky producenta pořadu Ondřeje Trojana, šéfem programových okruhů ČT byl Milan Fridrich, režisérem Zdeněk Tyc.. "
http://www.me­diar.cz/show-na-stojaka-se-presouva-z-hbo-na-ceskou-televizi-od-zari-pujde-na-ct2/

„Za praotce moderního stand-up humoru je považován americký kontroverzní komik Lenny Na rozdíl od světového trendu se však český stand-up humor vyvíjí tak, že účinkující často vystupují pod nějakým pseudonymem či v kostýmu a připravená stand-up rutina, tak spíš připomíná komický skeč, slam poetry, hudební vložku či jinou formu zábavy“.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Stand-up_%28humor%29

Některé díly se natáčely v Lucerně Music Baru., jiné v Retro Music Hall. Jinak se se vystuoupení objevuje v divadlech v Praze, ale i v jiných městech.

Další odpovědi
leylandus

Tento pořad je vytvořen českou odnoží angloamerické TV stanice HBO, která ho začala vysílat začátkem 21. století, za jeho vznikem stojí právě česká produkce této stanice a režii vedl ve většině případech pořád Zdeněk Tyc .............­.......natáčel se v klubu Retro Music Hall, Francouzská 4, Praha 2, kam jste si mohl koupit vstupenku v síti Ticketpro
…od září 2012 vysílá pořad na Stojáka česká televize v licenci programu HBO a natáčení se konalo buď tam, nebo v jednom z pražských divadel…
Zdali je tomu tak i nyní, můžete se kouknout přímo na stránky ČT a nebo HBO

dejavu

Pořad je nyní putovní, nedávno se natáčelo třeba v čelákovickém kulturním domě.

KK1

Ještě že to nevymyslel Svěrák. To bych si musel pokaždé v hospodě sednout, nebo platil licenci.