roxy52

Kdo už doma používáte výhradně a všude LED nebo diodové žárovky?

Pokud ano,už vám některá odešla ?

Nejlepší odpověď
anonym

já ano muj muž je blázen do ůspory energie,ještě mi žádná neodešla používám je teprve krátce asi rok

Další odpovědi
anonym

Ony tak snadno neodejdou. Ale jaká je cena! Až odejdou žárovky, odejdu s nimi.

Zdroj: http://www.you­tube.com/watch?v=g16oj4S­jSHw&feature=re­lated

elektrikář

Nemám jich moc vadí mi na nich po zapnutí menší intenzita světla, než se úplně rozzáří mám je přez rok zatím jsou v pořádku.

rvrablik

LEDky sice mají nižšší světelný tok tj. svítí méně, ale NABÍHAJÍ OKAMŽITĚ !!!

Upřesnění:
Postupný náběh světelného toku je u kompaktních úsporných žárovek (zmenšené „trubice“ opatřené běžným závitem E27 či E14) – startují tak 1 až 2 sekundy na 80procent, postupně „nabíhá“ zbylých 20procent svět.toku …

rvrablik

Ano, používám 1 rok výhradně LED žárovky , kvalitní ale zároveň nepředražené (250kč/ks) a dostupné (po internetu).

Zatímco v Bruselu se začíná diskutovat, zda jsou úsporné kompaktní zářivky ekologické či jedovaté, tak jsem je již přestal používat. Prvotní fází „úsporizace“ pomocí osvětlení jsem už prošel a ukončil…

LEDizaci jsem se začal věnovat už začátkem r.2009. Přestože jsou dost drahé, několik typů jsem vyzkoušel, protože jsem neměl reference. V polovině r.2010 jsem začal masivně LEDizovat pomocí žárovek s 60body, čirým sklem, příkonem 3W (ve skutečnosti změřeno 2,6W!!!), svět.tokem 250lm, závitem E14 (mají vyšší efektivitu tj. větší svět.tok na 1W než se závitem E27) a internetová cena 240kč/ks. Naprostá spokojenost!!! Dostatek světla v lustrech, v lampičkách bohatě postačí LED žárovka 1,2W!!! (24bodů, matné sklo, asi 70lm).

LEDizoval jsem 90procent světel, včetně kuchyňské podlinky. LEDizace kuch.zářivky je ve výhledu, stejně jako LEDizace dvou televizorů (bohužel je zde extra drahá úspora, proto ani nespěchám neb TV pouštím jen na 2 až 3 hod/D…