Avatar uživatele
Karlos24

Kdo nese odpovědnost za dopravní nehodu? (viz podrobnosti)

Ve městě, na jednoproudové silnici,se kterou se táhne souběžný tramvajový pás(oddělený pouze plnou čarou), zastaví řidič auto a odběhne si něco vyřizovat. Zřejmě počítá s tím, že ostatní jeho auto objedou přes tramvajový pás. Jede-li jiný řidič a nestačí včas zaregistrovat stojící auto a nabourá do něj. Např. v důsledku toho, že řidič jedoucí před ním objel stojící auto na poslední chvíli. Je potom na vině řidič, který auto nechal v silnici? (V Plzni je to celkem běžná praxe..)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3376 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Otass

použil bych klasické "co neubrzdíš, neukecáš"...

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

http://www.ulozisko.sk/…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jpau

Jak říkal Otass, taky bych to tak viděl.

Ber to takhle - na komunikaci vznikla překážka a řidič s tím nepočítal. Čistě hypoteticky - je to stejné, jako kdyby tam padnul strom.

To že řidič, co vozidlo postavil kam neměl a dopustil se přestupku (?) je věc další, a s tím co se stalo to nemá co společného.

(Zkus si autem projet Prahu :-) )

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jednoznačně vidím jako viníka dopravní nehody řidiče, který naboural do stojícího vozidla - nepřizpůsobil rychlost svého vozidla dopravní situaci. Je jedno, že řidič jedoucí před ním se stojícímu vozidlu vyhnul na poslední chvíli a je také jedno zda stojící vozidlo stálo v zákazu stání nebo zastavení, či jinak vymezeném úseku vozovky, kde parkovat neměl.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony