Kdo mi poradí složení betonu.

Prosím nějak jednoduše. Kdysi jsem slyšel 3 lopaty písku 2 lopaty cementu do toho štěrk. Ale nevím jestli to tak je. Jde mi o podklad pro ztracené bednění, a následně jeho vylití.
Děkuji Zbyněk

Odpovědi
Blanicky

I tak je mozno. Zalezi na tom jak kvalitni beton potrebujes. Kdyz jsem delal zaklady na baraku delal jsem to presne v tomto pomeru a po 10 letech nemam problem. Na podezdivky na plot jsem setril a daval 5 pisku, 2 cementu a taky po 4 letech nemam problem. Vzdy jsem se drzel toho aby po promichani byla smes dost sediva a drzi to. Zalezi taky na pisku. Nekdy jsem musel malinko cementu pridat.

MILAN - USACARS.cz

„KLASICKÝ“ BETON JE PÍSEK:CEMENTU / 3 až 5 : 1 – DLE POŽADOVANÉ KVALITY /

chetit

dávám 3 :1 písek / cement, větší věci jako základy jsou lepší mixem, byť je dražší,ale nikdy to nerozmícháte tak jako mix