Henika

Kdo má reklamovat poškozený balík, příjemce nebo odesilatel?

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud je balík poškozený, příjemce ho nemusí převzít, nicméně v každém případě je třeba při převzetí sepsat protokol o poškození.

Další odpovědi
McArthur

Poškozený balík reklamuje u dopravce ten, kdo si objednal přepravu. Přepravu si obvykle objednává odesílatel, a tak budeme dále uvažovat tuto variantu.

Pokud balík příjemce nepřevezme, vrátí se odesílateli a ten už si to má vyřešit s dopravcem. Příjemce by jen měl napsat odesílateli, že balík nepřevzal, protože byl poškozen.

Pokud balík příjemce převezme a až pak zjistí, že je poškozen obal, měl by neprodleně kontaktovat přepravce a sepsat s ním protokol ještě před rozbalením balíku. Po sepsání protokolu může s přepravcem balík rozbalit a překontrolovat obsah. Pokud je obsah v pořádku, není co řešit. Pokud obsah v pořádku není, zapíše se to do protokolu a balík se buď hned nebo následně vrací odesílateli i s kopií protokolu. Tím jsou dány podklady pro pojišťovnu dopravce a obvykle s tím není problém.

Pokud byl vnější obal balíku v pořádku a je poškozen jen obsah, řeší se to jako klasická reklamace u odesílatele. Je dobré vyfotografovat způsob zabalení balíku, protože nejčastěji je chyba na straně odesílatele, který zásilku špatně zabalil a je to tak jeho problém.

Takže v každém případě z problému s poškozeným balíkem vybruslí příjemce. Jen ho to stojí čas. Peníze (nebo náhradní zásilku) by měl dříve nebo později dostat zpět.

zzzlatokopka

Pokud je poškozený na první pohled, tak ho příjemce odmítne převzít, pokud je poškozený pouze obsah a jedná se o koupi nějaké věci, tak to reklamujte prodejci, pokud se jedná o soukromý balík, reklamuje ho příjemce na poště, těžko se to dokazuje, pošta většinou nic nezaplatí:-((( odkáže vás na to, že jste si ho měli pojistit:-(((