Avatar uživatele
anonym

Kdo má platit cestu na natáčení filmu, ve kterém budu hrát, když odměnu dostanu já?

Moje maminka nedávno poslala moji fotku někam, kde mě pak vybrali, že budu hrát v nějakém filmu. Žádná velká role, jen ve skupině nějakých dětí. Natáčení ale je v jiném městě, než bydlíme. Jely bychom tam vlakem. Za to, že bych tam hrála, bych dostala 1000 Kč, které bych si nechala já. Maminka tvrdí, že ona přece nebude platit cestu tam a zpátky kvůli tomu, abych já vydělala peníze. A myslí si, že když dostanu tu tisícovku, tak jí pak mám z toho dát ty peníze za tu cestu tam i zpátky za nás obě. Já si ale myslím, že to takhle není. Že když nějaké dítě hraje v nějakém filmu, tak cestu na natáčení platí rodiče. Přece cestování neplatí děti. Jaký je váš názor? S kým souhlasíte a proč?

Už jsem zjistila, co to je, není to úplně film, je to Projekt ČT Ombudsman a kdyby to někoho zajímalo, tak já budu v komparzu dětí 10 – 15 let před školou.

Zajímavá 0 před 1362 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
nyjono

Chceš hrát ve filmu? Chceš dostat odměnu? Tak si snad cestu zaplatíš, ne?
Buď ráda, že ti maminka zařídila tu příležitost.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… z výdělku se platí náklady … pěkně to máš v hlavince srovnaný, ty chceš rejžovat a maminka ať cáluje náklady … svá práva znáš dobře, ale povinnosti ne …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

O penězích nezletilého rozhodují, až na zvláštní případy, rodiče.
Pro tebe platí, že maminka a režisér mají vždycky pravdu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kelley

U komparzu je pravidlem, že si dopravu hradí účinkující. Takže se počítá s tím, že se zúčastní především místní. Kdyby se takhle sjížděli komparzisti z celé republiky a chtěli proplatit cestovné, to by se produkce nedoplatila…
Doplňuji – někdy je zajištěn svoz do místa natáčení, ale to je vždy u poptávky uvedeno.

Upravil/a: kelley

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Malvína

A neproplácí cestu agentura? Není to pravidlem, ale někdy to bývá v obecných informacích uvedeno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Všetko je otázkou dohody s produkciou.
PS. Až budeš hviezda svetového formátu, tak ti cestu zaplatia. Zatiaľ cestuješ na vlastné náklady.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Já jsem si to rozmyslela a nechci tam. Ale díky za odpověď.

před 1362 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek