autacek

Kdo je vlastníkem autorských práv k fotografii, když snímek pořídila samospoušť?

Nejlepší odpověď
Drap

Majitel samospouště

Další odpovědi
Shoehardt

Ten, kdo komponoval, nastavil parametry (clonu, čas, objektiv) a určil, kdy má samospoušť spustit.

anonym

překvapivě zajímavá otázka, podílel se autorsky na fotografii víc fotograf který jen zmáčknul na automat spoušť nebo fotografovaný objekt který de fakto dodal podstatu kterou fotografie představuje ? 🙂 technicky je autor ten kdo stisknul spoušť ale na tomto případě vidíme že autorství se v mnoha případech poněkud přeceňuje a není doslova ničím, proti zásluhám těch kteří zkonstruovali fotoaparát a těch kteří na fotografii stáli jako model.

Edison

Někdy to může být fotografovaný objekt… 😉