kdo je to politolog?

Jakou funkci zastává,jaké má pravomoce a kde uplatňuje své poslání?

Odpovědi
aeva

Politologie (nepřesně složeno z řec. politiké – umění spravovat obec, stát, logos – slovo, výklad; správným tvarem je politikologie) je společenská věda o politice a politické teorii.

Politologie se zabývá popisem a hodnocením politických jevů, jako je např. fungování státu, politického systému, vládních a mocenských organizací a autorit, politické ideologie, význam a chování veřejnosti ve vztahu k politice, nakonec také mezinárodní a globální vztahy. Hlavním předmětem politologie je politická moc a její praktické uplatňování

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Po­litolog