Avatar uživatele
Gus_Fring

Kdo je podle vás nejúspěšnější a nejznámější český sportovec všech dob?

A když jsme u toho, tak zkuste, prosím, napsat váš seznam nejúspěšnějších a nejznámějších českých sportovců.

Já číslo 1 mám, ale nemohu určit, kdo by měl být 2. Ne že bychom úspěšných a známých sportovců měli málo, naopak, je jich tolik, že se to těžko určuje.

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, zjentek, marci1, Kepler před 1118 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Záleží, co považujte za nejúspěšnější. Uvědomuji si některá jména, těší mě, že jejich nositeli důstojně reprezentují naši republiku. Vzpomněla jsem si Evu Bosáková a Věru Čáslavskou, o nichž se hodně psalo v tisku či mluvilo v rozhlase.

1. Českoslovenští sportovci

Třeba Věra Čáslavská, která získala 11 olympijských medailí.
Emil Zátopek pak 5.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_%C4%8Des­koslovensk%C3%BDch_o­lympijsk%C3%BDch_m­edailist%C5%AF

2. Čeští
Dále atletika – Roman Šebrle, – rekord rekordů
„Pokud je reprezentace výkladní skříní české atletiky, pak vícebojař Roman Šebrle je tváří královny sportu přelomu a začátku 21. století. V jeho vynikající sbírce úspěchů nechybí žádný z myslitelných titulů, úžasnou kolekci dokonal na venkovním mistrovství světa “

https://www.a­tletika.cz/re­prezentace/me­dailony-atletu/roman-sebrle1/

Neuvádím ty mladé Špotákovou, Ledeckou atd. které mohou být ještě úspěšnější, protože pokračují.

Ale zřejmě nejslavnější bude Jágr, který je respektovaný a uznávaný jako osobnost v oblasti sportu a řadí se mezi nejlepší hokejové hráče všech dob.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Emil Zátopek, Ivan Lendl.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Věra Čáslavská a Emil Zátopek. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Podle mě to je Jaromír Jágr a na druhém je Petr Čech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nassin

Bratři Pospíšilové – kolová. Ti nebudou nikdy překonání… a všichni ostatní, kteří soutěžili a vyhrávali s lvíčkem na prsou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reganois

Za mě Petr Čech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Myslím, že č.2 by mohla být Navrátilová (thenis), hnedle za Zátopkem. Třetí místo Sáblíková. O čtvrtou pozici by se mydlili Lendl s Krastochvílovou (Možná Zaremba a ta s tím kladivem či koulí, už ani neznám jméno, ale vybavuje se mně v paměti jako Helena Růžičková) (; a dále pak sestupně střelec z Brna (asfalt. holubi, zemřel, nehoda, neznám jméno), dále Jágr, pak ta střelkyně z malorážky, mladá kočka, vzala si cizince, takže nekončí na „ová“ a její příjmení má cosi společné se známou česlou fa. okolo elektrokomponentů – taky neznám jméno, Špotáková, Železný, Šebrle, pak tady je na další pozici nějaká na lyžích, bloncka, proslavila se, vzala prachy, pak nějaká zpronevěra- čili dnes v ČR JEN radí druhým či je jinak trénuje, no a na závěr nesmíme opomenout dnešní hvězdičky, jako třeba ta na prkně s knírkem- neznám jméno a Ledeckýho dcerka – neznám jméno. Pak Panenka. A pozor – nemožno opomenout bratry Pospíšilovy – kolová.

Ptal ses doufám na LEGENDY. (;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jofko8

Podle mne Jagr jednoznačne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Prostě já...

Petr Čech

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Můj tip byl Jaromír Jágr a Martina Navrátilová. Nevím, jak se přihlíží k emigrantům.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek