Raspov

Kde zmizlo 100 giga?

Čau, moje otázka je o tom jestli existuje nějaký program který vyčistí počítač nebo alespoň nějaký rychlý způsob jak smazat soubory které mi zabírají místo. Hry a pár filmů zabírají 80 giga + Ale těch dalších 100 giga sou kde? Počítačům vůbec nerozumím, používám Ccleaner, Glary Utilities a Advanced SystemCare.
Doplňuji:
Tak co potřebuješ vedět?

Nejlepší odpověď
anonym

  1. proč a jak (a s jakým nastavením) používáš ty programy, které jsi vypsal?
  2. jaký máš OS?
  3. kde máš instalačku OS?
  4. jak víš, že ti chybí 100 GB?

___
Tak, jak jsi to popsal, je rada jasná – dej ten stroj do servisu a nebo jej svěř nějakému zkušenějšímu kamarádovi…
😉

Další odpovědi
setapouch

Sorry, moje křišťálová koule má slabý signál.
Opravdu myslíš, že je to dostatek informací?
Doplňuji:
Kde jen začít? Tak např. o jaký operační systém jde? Snad pro každý existují aplikace, které ukáží nejvíce „využité“ adresáře nebo velké soubory. Ale bez znalosti operačního systému se nedá žádná doporučit.
A pro případné doplnění použij diskusi.

Quimby

Ahoj, viz moje odpověd zde: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/sprava-hdd

Jen bacha na to, co mažeš.

badisko

stahni si toto …je to opravdu mala ulita ovsem vykona …!!! http://www.tdp­.cz/downloads/xray-lite take pouzivam …asi jedem z mala programu ktery je prehledny …dela pouze to na co byl stvoren …

alexandra

Čistící programy,gigabajty nevymažou.Ony neví,co tam potřebuješ a co ne.Zbytek gyga Ti taky zabírá samotný Windows a všechny programy.Mazat to musíš ručně. A taky odinstalovávat v ovládacích panelech.Ale fakt musíš napsat více informací,co tam všechno máš.Určitě tam máš třeba hry,které jsi jenom smazal a ne odinstaloval.

Raspov

OS: Windows XP
Instalačku? Netuším kde je
V místním disku mám 186 giga max a ty hry a filmy zabírají tak 80 giga
Pomohla by přeinstalace windowsu?

anonym

Co znamená „186 giga max“??
Jak víš, že ty „filmy zabírají tak 80 giga“??
___
Reinstalace by nejspíš pomohla – ale tím nevyřešíš problém, co ti ty gigabajty žere…
😉
Ad instalačka – nemyslím, kde máš schovaný cédo – ale jestli ji maáš v RecorevyPar­tition, na CD – apod…

Raspov

186 giga max = Celková velikost
Spočítal jsem to, jak jsou přidat a odebrat programy + ty 4 filmy.

Ten program od quimbyho už běží podívám se na to

anonym

Víš, jak zjistíš velikost adresáře?
Klikneš na něj pravým a zvolíš Vlastnosti…
Nějaké počítání v "přidat a odebrat programy " je naprosto k ničemu…
___
Takže – disk máš 186 – a zřejmě ti to hlásí, že máš plný disk (nebo jak jinak jsi přšel na to, že ´chybí´ 100 GB???)?
A – proč a jak (a s jakým nastavením) používáš ty programy, které jsi vypsal???

Raspov

Ten program od Quimbyho mi to ukázal, jdu mazat.
Ty programy – u Glary Ut. spustím jen skenování a potom to vymažu.
U ccleanera používám čistič + registry. Mám tam zaškrtlý to co při instalaci je, nic navíc. U Advanced používám, no nevím :D jen kliknu na start. ( spyware, registry, zbytečnosti)

Že mi chybí 100 giga je teda blbost, myslel jsem si že to jsou to malé soubory ze stahování, fotky ..

anonym

😁
…„jdu mazat.“…
Tak pak dej vědět, jak to dopadlo.

setapouch

Obávám se, že to chvíli potrvá. Než sežene někoho na novou čistou instalaci… :)

Raspov

Ale né žiju :D Byly to zbytky starých her a filmů + věci ze stahování a pár souborů ze složek na ploše. Mám volných 70 giga, su spokojený, zítra se na vás napiju :D
Ale posrat bych to určitě dokázal, před pár měsíci jsem dal počítač borcovi od kterýho mám internet aby my ho vyčistil od virů. Řekl že tak zavirovaný počítač v životě neviděl, 200 virů(!), viry mám vypsaný v pozn. bloku na ploše Stálo mě to 1500 kč.

A to je můj bratr prográmator .. Jsem ostuda .. :D