Kde,v kterých zemích je v září-listopadu nejtepleji?Teplota vzduchu a vody.

Jaká je asi v těch zemích teplota vzduchu a vody.Vybírám dovolenou.Děkuji.

Nejlepší odpověď
Dandi

Již tady byla podobná otázka položena a doporučil jsem Džibutsko.

Území Džibutska je rozděleno na dvě části hluboce zaříznutým zálivem – Tadžura (Tadjoura). Ve středu země se nacházejí písčité sníženiny, na jihu se zvedá čedičové plató a na severu téměř 2000 metrů vysoké Danakilské vrchy. Zlomy paralelní s Rudým mořem vytvořily prolákliny až 150 metrů pod hladinou moře vyplněné solnými jezery. Často se projevuje postvulkanická činnost. Celá oblast je bezvodá, přičemž do moře ústí jen suchá vádí s podzemní vodou. Džibutsko patří s průměrnou roční teplotou vyšší než 30 °C mezi nejteplejší země světa. Minimální srážky spadnou na podzim a v zimě, a to zejména v horách na severu. Vegetaci tvoří pouštní křoviny a na horách se uchovaly malé porosty řídkých lesů. Zvěř představují šakalové, stepní rysové a antilopy, také četní plazi a hmyz. V centrální části ve vzdálenosti 70 km západně od hlavního města Džíbútí, na území regionů Tadjoura a Dikhil, se nachází nejslanější jezero na světě – jezero Assal. To je také zároveň nejnižším bodem afrického kontinentu (- 153 m)

Další odpovědi
pave8

Tunisko (25°C), Kypr (32°C), Řecko (26°C)

Attack-design

Itálie, Řecko, Egypgt

tosa77

Filipíny. Vzduch 32 ve stínu a voda 28 stupňů. Je to ráj na zemi a v uvedených měsících už je po zásadních tajfunech. Cenově velmi výhodné od okamžiku, kdy se tam dostanete (bohužel letenka do Manily je z Prahy i Vídně dost drahá). Ale dá se cestovat na vlastní pěst (bez cestovky) přes Hong-Kong a vyjde to mnohem levněji.(Vlastní zkušenost)