Avatar uživatele
Krejcík

Kde si online vytvořit vlastní design trička, ale za použití vektorového obrázku?

Dobrý den, rád bych vytvořil vlastní design trička a objednal si přes nějaký český obchod hotový produkt. Nemohu ale bohužel na stránkách těchto obchodů najít editor, který by podporoval jakékoliv vektorové obrázky a můj konkrétní obrázek by v png, jpg, bmp nebo gif (které jsou většinou podporovány), vypadal dost blbě a velmi ztrácí na kvalitě a to jsem teprve v editoru a ani nevidím finální produkt… Tak by mě zajímalo, zda u nás vůbec něco takového existuje? Jistě, většina lidí si tam plácne nějakej nekvalitní obrázek nebo dokonce fotografii a kvalitu trička tak neřeší, ale mně nevadí si i výrazně připlatit za kvalitní tričko s mým designem. Jen pro info design trička se bude skládat z mého obrázku + textu s fontem dle obchodu, který tričko vyrobí. Děkuji za pomoc.

Zajímavá 0 před 1711 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Tak BMP a GIF jsou prehistorické formáty na ty rovnou zapomeňte a o jejich využití ani neuvažuje, úplně je vypusťte z hlavy jsou to dnes už nevyužitelné nesmysly. Zbývá tedy jpeg a png. Pro konverzi vektor → rastr a výslednou kvalitu je rozhodujícím parametrem DPI . Pokud tedy váš rastr nemá vypadat blbě nastavte mu DPI alespoň na hodnotu 300 při správně zadané velikosti vektorové kresby v cm. Rastr pak bude vypadat naopak vypadat výborně a určitě nebudete mít připomínky k výsledné kvalitě. V případě exportu do jpeg si pak ještě pohlidejte kromě DPI i míru komprese. Zatimco u png jeho komprese nedegraduje kvalitu vůbec a můžete ji tedy nastavit na max ,u jpeg může vysoká komprese kvalitu velmi výrazně redukovat a proto ji nastavte na minimum. Pokud se budete tímto řídit kvalita bude výborná a nebudete muset hledat online editory s podporou vektorové grafiky. … (Více v diskusi k otazce)

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
klaraholec

Dobrý den, zkusil bych nějakou reklamku a přímo se zeptat.. tyhle online editory bývají všechny na jedno brdo a mají stejnou šablonu, takže výsledek, jak píšete, je všude stejný. Mám dobrou zkušenost s touto firmou https://www.at­tackpromotion­.cz/ kde jsem si v minulosti nechával dělat dost věci a vždy vyšli vstříc. Otázka je, ale jestli chcete jen jeden kus nebo více..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

tady jen upřesním, že chtít po firmách které realizují potisky aby jejich primitivní (eni bych tomu neříkal editory ale budiž) editory uměly pracovat s vektorovou grafikou v plném rozsahu třeba specifikace SVG je na ně prostě už příliš velké sousto. Není tak jednoduché toto implementovat, rastr je proti vektorové grafice vlastně primitivní a jeho podpora je o mnoho řádů jednodušší. Můžete však zkusit domluvit se s danou firmou že nevyužijete jejich online editor a pošlete jim podklady k tisku ve vektorech třeba emailem, což by měli být schopni akceptovat. Protože ve finále s těmi vektorovými editory pracují zřejmě tak jako tak. To je však už nutné konzultovat s nimi.

před 1711 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek