Pokročilý

Kde si online vytvořit vlastní design trička, ale za použití vektorového obrázku?

Dobrý den, rád bych vytvořil vlastní design trička a objednal si přes nějaký český obchod hotový produkt. Nemohu ale bohužel na stránkách těchto obchodů najít editor, který by podporoval jakékoliv vektorové obrázky a můj konkrétní obrázek by v png, jpg, bmp nebo gif (které jsou většinou podporovány), vypadal dost blbě a velmi ztrácí na kvalitě a to jsem teprve v editoru a ani nevidím finální produkt... Tak by mě zajímalo, zda u nás vůbec něco takového existuje? Jistě, většina lidí si tam plácne nějakej nekvalitní obrázek nebo dokonce fotografii a kvalitu trička tak neřeší, ale mně nevadí si i výrazně připlatit za kvalitní tričko s mým designem. Jen pro info design trička se bude skládat z mého obrázku + textu s fontem dle obchodu, který tričko vyrobí. Děkuji za pomoc.

Odpovědi:

Zlatý

Tak BMP a GIF jsou prehistorické formáty na ty rovnou zapomeňte a o jejich využití ani neuvažuje, úplně je vypusťte z hlavy jsou to dnes už nevyužitelné nesmysly. Zbývá tedy jpeg a png. Pro konverzi vektor -> rastr a výslednou kvalitu je rozhodujícím parametrem DPI . Pokud tedy váš rastr nemá vypadat blbě nastavte mu DPI alespoň na hodnotu 300 při správně zadané velikosti vektorové kresby v cm. Rastr pak bude vypadat naopak vypadat výborně a určitě nebudete mít připomínky k výsledné kvalitě. V případě exportu do jpeg si pak ještě pohlidejte kromě DPI i míru komprese. Zatimco u png jeho komprese nedegraduje kvalitu vůbec a můžete ji tedy nastavit na max ,u jpeg může vysoká komprese kvalitu velmi výrazně redukovat a proto ji nastavte na minimum. Pokud se budete tímto řídit kvalita bude výborná a nebudete muset hledat online editory s podporou vektorové grafiky. ... (Více v diskusi k otazce)

Diskuze k otázce

Zlatý

ge0rge

tady jen upřesním, že chtít po firmách které realizují potisky aby jejich primitivní (eni bych tomu neříkal editory ale budiž) editory uměly pracovat s vektorovou grafikou v plném rozsahu třeba specifikace SVG je na ně prostě už příliš velké sousto. Není tak jednoduché toto implementovat, rastr je proti vektorové grafice vlastně primitivní a jeho podpora je o mnoho řádů jednodušší. Můžete však zkusit domluvit se s danou firmou že nevyužijete jejich online editor a pošlete jim podklady k tisku ve vektorech třeba emailem, což by měli být schopni akceptovat. Protože ve finále s těmi vektorovými editory pracují zřejmě tak jako tak. To je však už nutné konzultovat s nimi.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 638
Zlatý marci1 353
Zlatý gecco 308
Zlatý annas 296
Zlatý mosoj 275
Zlatý hanulka11 271
Zlatý Kepler 225
Zlatý briketka10 178
Zlatý ivzez 166
Zlatý Lamalam 146

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.