Avatar uživatele
22aa

Kde seženu starej walkman, mobil a jiné elektro na dobírku?

Dobrý den.
Budu mít svátek v únoru a do tý doby musím shánět nějakej starej přístroj na dobírku v bazaru.
Koupil jsem si například walkmana nového. Byl z Conradu a zničehonic mi nejdou kolečka nebo mi blbne mechanika.
Už kupovat nebudu to, co je moderní.
Přecházím zpět k takzvaným starým vykopávkám, protože jsou lepší a vydrží 10 let.
Nová věc po půl roce odchází.
Vše to co je s bazar tak chtějí vše na účet.
Skoro vše.
A já to riskovat nebuudu nechat se okrádat o nějakého zloděje který ničemi nerozumí.
Už ne jen aukro ale ted i jiné weby se starými věcmi všude skoro chtějí číslo účtu.
Mám špatné zkušenosti.
Neznáte prosím nějaké bazary nové kde to posílají z ruky do ruky.
Dříve něco na dobírku bylo a ted vše co je rarita to je na účet.
Děkuji.

Zajímavá 0 před 116 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Co máš proti účtu? Proč chceš platit dobírku? Nevidím v tom žádný smysl. Také si kupuju starší věci do sbírky a nikdy jsem se nesetkal se sebemenším problémem. Dokonce Aukro pozdrží platbu, dokud kupující nepotvrdí příjem zboží, takže podvod je prakticky vyloučený. U dražších, větších a křehkých věcí je lepší osobní převzetí. Naše republika je tak mrňavá, že se dá dojet kamkoli.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Blbost.
Číslo účtu při platbě nikomu nesděluješ.
Na aukru je možné (podle dispozice prodejce) běžně platit buď převodem na účet, nebo kartou. Obojí je z pohledu dalších Tvých prostředků bezpečné. Při platbě na účet se prodejce z transace dozví číslo Tvého účtu, ale je mu to naprd. (obvykle lze platit kartou přes aukro s tím, že aukro pozdrží platbu prodejci dokud nepotvrdíš převzetí, nebo po několika dnech pokud i přes výzvu nekomunikuješ – při této platbě se prodejce nejspíše žádné Tvé platební informace nedozví, jen že je zaplaceno a aukro mu převede prachy ze svého účtu)

Pokud po Tobě někdo chce předem číslo Tvého účtu a další údaje, jde o podvod a rovnou to hlaš provozovateli portálu. Možná by stálo za to to ohlásit i na policii, ale nejsem si jist, jestli se tím někdo vážně zabývá ☹ Obávám se, že aktivita oddělení specializujícího se na internetovou kriminalitu trvala méně než jedno volební období ☹

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Ahoj!

Velmi chápu tvůj přístup, některé staré přístroje mají oproti novým nezastupitelné kvality a zároveň jsou i designové kousky!

Co se týče dobrých elektronických bazarů, mohu ti doporučit několik, které mají možnost platby na dobírku nebo osobního odběru:

  1. Retromania.cz – odborný bazar zaměřený na staré elektro, zejména na gramofony, rádia, televize, audia a videa, telefony, fotoaparáty, projekční techniku, reproduktory a další audio-vizuální techniku.
  2. Elektrobazar.net – tady můžeš najít různé elektronické přístroje včetně mobilů a audia.
  3. Retrobazar.cz – zaměřují se na prodej starších elektronických zařízení, včetně fotoaparátů, nahrávačů, reproduktorů a podobně.
  4. Letgo.cz – aplikace, na které lidé prodávají své staré věci, včetně elektro.
  5. Fler.cz – ručně vyráběné oblečení, šperky, hračky i retro a vintage předměty.

Doufám, že nalezneš přesně to, co hledáš! Hodně štěstí při shánění starých kousků.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Že má walkman kolečka, to je novinka. Jsou nafukovací?
Když něco posíláš, tak to není z ruky do ruky.
Číslo účtu není důležité, pokud nezveřejníš heslo.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
22aa

Ale když to je po placení na účet tak mi taky vyberou účet.

Avatar uživatele
22aa

Nejlepší je až já zaplatím poštovný až mi to pošlou ale ne předem.
Zaplacením předem bych riskoval že mě to vybere účet.

Avatar uživatele
Dochy

Na obě Tvé poznámky v diskusi bych nejraději odpověděljedním slovem „h****“, ale to by zde asi nevydrželo. Absolutně nechápu jaks k těmto názorům přišel. Kdyžtak to zde rozveď a můžeme o tom podiskutovat…

Nový příspěvek