bobánek

Kde se nachází nejsušší poušt světa?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Atacama, zvaná také Puna de Atacama, je nejsušší poušť na Zemi, která se nachází v Jižní Americe. Poušť se táhne na 1 000 km okolo Pacifiku od jižní hranice horského státu Peru až do severních oblastí Chile. Místy zasahuje až 100 km do vnitrozemí až na úpatí Západních Kordiller a dosahuje nadmořské výšky 5000 m. Je udáváno, že v jejím středu se nachází oblasti, kde podle měření neprší po stovky až tisíce let (někteří autoři uvádějí, že neprší nikdy, ale slovo nikdy je příliš nekompromisní).
Doplňuji:
Poušť Atacama nezískala titul „nejsušší poušť světa“ nadarmo, v posledních dnech ji ale zalila voda. O víkendu a následně i v pondělí oblast zasáhly přívalové deště. Obyvatelé místních měst a vesnic se tak potýkají s povodní.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­tacama

Další odpovědi
jennysh

Chile- Poušť Atacama

Zdroj: http://provaz­nik.webz.cz/sto­ry/story46.php

anonym

Pod vodou – viz hlavní stránka.

mosoj

Tak už asi nemáte pravdu. Nebo je ještě nejsuššíkdyž je tam povodeň ?

Děda Louda

Občas v naší hospodě.