DandrdaMan01

Je Čína 3. nebo 4. největší země na světě?

Někde píšou, že 3. a někde, že 4.
Prosím zaškrtněte a odůvodněte proč to tak je.
Díky

Nejlepší odpověď
Lamalam

Čína je 4. největší země světa.

Protože má rozlohu 9 596 960 km2. Třetí v pořadí má 9 629 091 km2.

Další odpovědi
Funna

Čína je 4. největší země světa.

Doplňuji:
se svou rozlohou 9 596 961 km² měla by být čtvrtá a to po Rusku (17 098 242 km²), Kanadě (9 984 670 km²) a USA (9 857 306 km²) …

Emefej

Čína je 4. největší země světa.

Protože má větší rozlohu než pátý stát v pořadí.

Pepa25

Nehlasuji, protože záleží, jestli se vezme aktuální údaj o rozloze USA ( Čína je 4.) nebo obezřetně ten menší (Čína by byla 3.). Vysvětlení je na wikipedii: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/List_of_cou­ntries_and_de­pendencies_by_a­rea#cite_note-11

Zjednodušeně: americké zdroje navýšili rozlohu USA o vodní plochy při pobřeží a tak přeskočili Čínu …

Emefej

Pepa25 – dobrý postřeh, tohle mi uniklo.