Krejcík

Kde mohu nahlásit člověka, který pracuje na černo a nezdaňuje příjmy?

Dobrý den, mám delší osobní problém s jednou osobou z mého okolí, která má dva příjmy a z toho jeden na černo, zhruba 30+ tisíc měsíčně. Zaslouží si naprášit a já budu ten, kdo to udělá. Nevíte, na který úřad se obrátit a jestli to jde také online? A jak takový orgán postupuje? Musel by totiž přijít k němu domů a nevím, zda to vůbec legálně může. Dík

Nejlepší odpověď
aliendrone

Čistě a pouze formálně máš pravdu. Daně se platit MUSÍ – ve slušném státě, což není případ České republiky. Nechuť se nechat OKRÁDAT darmožrouty je pochopitelná. Alespoň já nevidím důvod zbytečně platit, když vidím, co s penězi, o které mne okradou dělají.

Odpírání daňového výpalného líným, neschopným, zkorumpovaným a nezřídka přímo KRIMINÁLNÍM státním povalečům je POVINNOSTÍ každého slušného TVRDĚ PRACUJÍCÍHO občana. Zhovadilý stát živí kdejakého vyžírku, vyhazuje MÉ peníze naprosto zbytečně do všelijakých Afghánistánů atd., zatímco na důchody, na silnice nebo platy učitelů NEJSOU!!!

Jestliže se nejedná o morálně neodpustitelnoi levotu (ve smyslu drogy apod.), tak je to v pořádku – a ty se nad sebou zamysli, ubohý závistivý práskači. Kvůli takovým líným závistivcům jako jsi TY jsem tam, kde jsme!!! :( :( :(

Další odpovědi
Mc Merkurion

… takový lidi miluju >>> a pak budou odsuzovat Babiše … na základě tohodle vznikla účtenkovka …

… mám raději lidi, co pracujou na černo, než ***(dosaď dle uvážení), co nepracujou, a berou dávky

zjentek

Krejčík, na každu sviňi se vaří voda a nech bejt u jedneho kotla, bo jak budeš práskat, je možný, že kdosi zatopí pod druhým kotlem, bo to je pro každého, hoj! ;)

ivzez

Vím, na který úřad se obrátit,
ale měl byste si to pořádně promyslet.

Vás štve jeden člověk, chcete se mu „odvděčit“.
Neuvědomujete si, že se s ním mohou „svézt“ další,
kteří nikomu nic neudělali.

Jak víte, že ten druhý příjem je na černo?
Ověřil jste si to někde?

led

Informácia pre žalobaby:
Tretná činnosť, nezákonné obohacovanie sa, tj aj krátenie daní sa žaluje na Políciu ČR. Informátor si, prirodzene, má byť vedomý následkov v prípade nepravdivých údajov

Poznámka:
Nestačí povedať „ja viem, kde“ a nenapísať kde, je to určitým prejavom alibizmu a „čo mňa do toho, mňa sa to netýka“
PS:
niekedy aj verejná nepravdepodnosť môže byť v skutočnosti pravdou.

mosoj

Pokud máš nezpochybnitelné důkazy ( o tom pochybuji), nahlaš na živnostenském úřadě. Na policii rovnou nemusíš.

kurec

Jo takového člověka taky znám, dávám to dost najevo ale stejně se nic neděje