frank

Kde bych se mohl poradit s někým,kdo zná právní vztahy,které se týkají poskytování internetu,fakturace a komunikace ?

Můj známý,který pracoval pro místního poskytovatele internetu mě připojil k netu přes wi-fi a měsíčně jsem jemu osobně platilpopla
Doplňuji:
Po odstěhování známého jsem chtěl upravit rychlost netu,ale kontakt na poskytovatele jsem nikde nenašel.Na moje maily nikdo neodpovídal,telefon nikdo nebral a sídlo firmy bylo dle mapy uprostřed křižovatky.Vzhledem k tomu jsem přestal platit poplatky a net po čase byl vypnutý.Ale dodnes mi chodí na můj mail upomínky kolik dlužím (je to přes 10 000kč),přitom s tímto poskytovatelem nemám podepsanou žádnou smlouvu.Nevím co mám už dělat.Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
anonym

Dopiš, prosím, do diskuze, v čem je problém. Z toho, cos tu napsal, je jasné, že problémy máš. Jasné není jaké.

ivzez

Kontaktujte známého, jehož prostřednictvím jste pravděpodobně na černo sdílel připojení k internetu, aby Vám pomohl záležitost dořešit. Smlouvu s poskytovatelem připojení uzavřel on, on by ji měl i ukončit.

Od věci by nebylo obrátit se s veškerými podklady na právníka.

Hamon

Spotřebitel není povinen platit za neobjednané služby. Poskytovatel může škodu vymáhat po bývalém zaměstnanci. Nicméně i na tebe by se určitě nějaký paragraf našel.
Stále doufám, že se nepoctivost ještě nevyplácí.

frank

Pro Hamona : Jsem poctivý starý chlap,je mi 70 let, V té době před lety jsem začínal s PC a o internetu a jeho připojení jsem nevěděl zhola nic.Jako laik jsem vůbec nevěděl,že soused dělá něco nepoctivého. Tečka