Anonym*

Kam jít na PCR testy, když mně vyšel u zaměstnavatele pozitivní antigenni test?

Kam jít na PCR testy když vyšel antigenni test od zaměstnavatele pozitivní?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Kontaktujte telefonicky vašeho závodního nebo obvodního lékaře, který vám vystaví elektronickou žádanku. Zároveň vám může poradit, kde dělají PCR testy nejblíže vašemu bydlišti.

Další odpovědi
led

Ak vám vyšiel oficiálny AG test „pozitívny“, test robený svojpomocne sa nepovažuje za oficiálny, mali by ste:
1 – vyhýbať sa fyzickému bližšiemu, než určuje vyhláška. tj menej než 2–5m

  • urobte si svoju osobnú karanténu a nechodiť medzi ľudí!

2 – kontaktovať svojho lekára. Ďalej postupujte podľa jeho pokynov.
3 – pokiaľ po AG teste s pozitívnym podozrením na covid chcete ísť do testovacieho PCR strediska, necestujte hromadnou dopravou, vyhýbajte sa fyzickému kontaktu s inými ľuďmi. Ak máte auto, choďte autom. Po príchode hneď upozornite službukonajúceho pracovníka, policajta, vojak na toto podozrenie.

Dochy

K Pepovi (domluvte se se svým lékařem) ještě dodám:
Existuje mapa s odběrnými místy. V naprosté většině případů je nutné se předem objednat. Ideálně přímo na webu, možná to někde jde telefonicky.
Já tam lezu z tohohle odkazu:
https://www.no­vinky.cz/koro­navirus/clanek/ma­pa-odberovych-mist-na-covid-19-v-cr-a-kde-se-testuje-nejlevneji-40336070
Lékař musí vystavit elektronickou žádanku, pak se můžete objednat. Podle mých informací někteří lékaři trvají na výběru odběrového místa předem (zanesou ho na žádanku a pak nelze jít na odběr jinam), jiní vystaví žádanku bez výběru odběrového místa a můžete se pak objednat kamkoli kde mají volnou kapacitu na testy. Pracovníci laboratoře si žádanku s vaší objednávkou spárují sami. (možná tu volbu odběrového místa dělali lékaři jen z počátku testování, kdy ještě pořádně nevěděli, která bije. Ale zkrátka setkal jsem se s oběma přístupy)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

led: Kde máte členění na nějaké oficiální/neo­ficiální testy? Pokud vím, tak v tomto je jediné pravidlo: Jako oficiální test se bere ten PCR. U antigenního je jedno kdo jej udělá. Pozitivní výsledek je indikací k PCR testům.
To podle vás jako člověk co si dělá test třeba u zaměstnavatele, vyjde mu pozitivní, se pak objedná na odběrné místo na antigenní testy (cca 3 dny lhůta) ten vyjde pozitivní, tak pak teprv začne dodržovat izolaci a objedná se na PCR (další 2–3 dny lhůta)??? A mezitím dál bude chodit do zaměstnání??
Pardon, ale tohle je nesmysl. Antigenní test pozitivní → zavolá lékaři, lékař vystaví neschopenku (je-li třeba) a žádanku na PCR. Pokud PCR vyjde negativní, pak snad lékař tu neschopenku zas ukončí.

led

1 – Ak si kúpite test v lekárni a urobíte si ho sám, jeho výsledok nie je oficiálnym dôkazom pre kontrolné orgány. Je to len informácia pre vás. Platí to aj u AG testov.
2 – Test u zamestnávateľa, pokiaľ nie je robený zdravotníkmi je platný len pre zamestnávateľa.
Zjavne máte problémy so slovenským textom, pretože si to vykladáte rovnako ako Anonym* v otázke, ktorý po pozitívnom teste nechce ostať doma ale tlačí sa medzi ľudí čakajúcich na PCR. Typický roznášač nákazy.
3 – pre vás ešte raz pomaly a po bodoch:

--Ak vám vyšiel oficiálny AG test „pozitívny“– toto je snáď jasné

--1 – vyhýbať sa fyzickému kontaktu bližšiemu, než určuje vyhláška. tj menej než 2–5m

  • urobte si svoju osobnú karanténu a nechodiť medzi ľudí!--

toto znamená vyhýbať sa ľuďam, aby ste ich nenakazili

možno ste si všimli, že nikde nepíšem čo mi vkladáte do textu
toto je váš text: „člověk co si dělá test třeba u zaměstnavatele, vyjde mu pozitivní, se pak objedná na odběrné místo na antigenní testy (cca 3 dny lhůta) ten vyjde pozitivní, tak pak teprv začne dodržovat izolaci a objedná se na PCR (další 2–3 dny lhůta)??? A mezitím dál bude chodit do zaměstnání“
Práve naopak, tvrdím, že sa máte vyhýbať kontaktu s ľuďmi!

3 – pokiaľ po AG teste s pozitívnym podozrením na covid chcete ísť do testovacieho PCR strediska, necestujte hromadnou dopravou, vyhýbajte sa fyzickému kontaktu s inými ľuďmi…

toto je snáď jasné
–2 – kontaktovať svojho lekára. Ďalej postupujte podľa jeho pokynov.–
ešte raz to zopakujem:
kontaktovať svojho lekára. Ďalej postupujte podľa jeho pokynov.

Takže s posledným odsekom vašej pripomienky súhlasím, naozaj ste napísali nezmysel, váš, nie môj (ja som to nepísala):
„Pardon, ale tohle je nesmysl. Antigenní test pozitivní → zavolá lékaři, lékař vystaví neschopenku (je-li třeba) a žádanku na PCR. Pokud PCR vyjde negativní, pak snad lékař tu neschopenku zas ukončí.“