Avatar uživatele
Broukk

Kam investovat po menších částkách?

Zajímavá 0 před 2719 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

Pořiď si nějaký investiční produkt, buďto sám něco najdeš, např. ve svojí bance, příp. jinde nebo se poraď s nějakým finančním poradcem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dubraro

Investiční zlato / stříbro.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Doporučuji penzijní připojištění. Stačí 300 korun měsíčně a dosáhneš na státní příspěvek ve výši 90 korun, což je úrok 30 % plus úrok z vybraného fondu v rámci penzijního připojištění. Nejlepší volba je samozřejmě 1.000 korun za měsíc, protože takto se dosáhne maximálního státního příspěvku.

Dále je dobrá volba stavební spoření. Stavební spoření je poměrně výnosné, když vezmeme v úvahu, že riziko je nulové. Výnos rozhodně překoná inflaci. Likvidita je zde lepší než u penzijního připojištění.

Pokud chceš mít peníze po ruce, vhodnou volbou pro tebe je podílový fond. Podílový fond navíc nabízí komfort, ale je rizikový (kromě dluhopisového a peněžního).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Broukk

Právě bych to chtěla vyzkoušet, ale potřebují mít peníze po ruce, takže penzijko a stavebko pro mě padá, ale zkusím pohledat nějaké ty podílové fondy. Moje ideální představa je investice tak kolem 700 Kč měsíčně a aby tam byl úrok větší než 6% no.....

před 2718 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Bob2

Jestli chceš zkoušet menší částky tak ferratump2p má investice od 500 kč měsíčně a úročení 8–9%. kdyžtak prostuduj stránky www.ferratump2p.cz, nebo jim zkus zavolat

před 2718 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Broukk

Děkuji přesně něco takového jsem hledala. Už jsem tam volala a jsou velice ochotní, tak to vypadá, že do toho půjdu 🙂

před 2717 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Bob2

Není za co děkovat, zeptej se jich na všechno co tě zajíma a oni ti poradí, z vlastní zkušenosti vím jaké to je začít 🙂

před 2717 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Broukk

Tak jsem nakonec s nimi do toho šla, a dneska jsem poslala první svoji investici 🙂

před 2702 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek