dougie

Inflace činí 5%. Jaký to bude mít vliv na: na hodnotu vkladů na mzdy a na starobní důchody

Nejlepší odpověď
Jsemtady

Tak penize tam budes mit takove jak tam mas. Jen si za ne koupis o 5%mene veci pac je vse cca o 5%drazsi, coz je ta inflace, ztraci hodnotu .. mno vetsina sporeni kde mas zarucene zhodnoceni ma urok cca do 4% a tedy o jedno procento prijdes. Investicni sporeni muze mit vyssi urok, ale v soucasne dobe nejspis take ne. Takze alespon vidis jak se vyplsti sporit 🙂 Snad jen sporeni kde je jeste prispevek od statu to vyrovna. Mno ale zlato slo nahoru a snad na tom nebudou spatne i nemovitosti, to je tak kam se da investovat. Duchody budou cim dal mensi.

Další odpovědi
arygnoc

na jedno i druhé mizerný.
banky na šporiace účty ponúkajú menší úrok ako je inflácia, teda kúpna sila ušetrených peňazí sa znižuje.
Dôchodcovia a zmestnanci majú tiež smolu, navýšenie dôchodkov a miezd tiež nepokryje infláciu (okrem výnimiek v štátnej správe), možno u minimálnej mzdy (ak sa zasa nebude zvyšovať až za 10 rokov).
„Zarobia“ akurát poberatelia dávok, ak sa zmení s ohľadom na infláciu životné minimum.

mosoj

Lidé mají moc peněz . Tiskne se moc peněz. Proto je inflace ! přeber si to jak se to tobě jeví.

Vzhledem k tomu že inflace je určitý záchranný krok v tureckém hospodářství, tak nečekej že se ti zvýší příjmy ve výši inflace a hodnota vkladů se samozřejmě sníží.