Jsem Jan

Kam do adresy napsat číslo apartmánu? (Balík do USA Českou poštou)

K čemu bych měl připsat číslo apartmánu? Viz fotka.
Děkuji.

Odpovědi
seraphico

Do řádku s ulicí:

„USPS.com advises that when the apartment number doesn’t fit on the street address line, apartment number should be written ABOVE the street information. The USPS prefers including the apartment number on one long street address line, but also suggests the alternative of including an apt line above the street address.“

Zdroj: https://www.sim­plystamps.com/blog/20­19/02/28/how-to-address-envelopes-properly/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Jsem Jan

@seraphico Děkuji mnohokrát <3

seraphico

Není zač 🙂