Cascada

K jaké haploskupině chromozómu Y patří pacient, když má výsledek z genetického vyšetření: varianta IVS-8 Tn: 7T/7T ?

Dá se zjistit k jaké haploskupině chromozómu Y patří pacient, když má výsledek z genetického vyšetření: varianta IVS-8 Tn: 7T/7T ?

Nejlepší odpověď
www

Pokud umíš anglicky, viz zdroj.
V opačném případě se ptej lékaře, rád vše vysvětlí.

Zdroj: www.ncbi.nlm.nih­.gov/m/pubmed/21762191/

arygnoc

to by vám mal snáď povedať genetik, resp. laborant, ktorý vyčetrenie prevádzal.

haploidných skupín/variant existuje niekoľko desiatok a v kombináciách s mutovanými génmi (to je to druhé číslo, môže sa jednať i o varietu génu – skupiny génov) sa pohybujeme v ráde 10.000 – 100.000 možností.