Avatar uživatele
Michal47

K čemu slouží žlutě vymalovaná plocha u druhých dveří kloubového pražského autobusu?

Je na ní sice piktogram invalidního vozíku, ale domnívám se, že to místo může použít i maminka s kočárkem. Nebo se mýlím? K čemu pak slouží dlouhá úzká vypolstrovaná opěrka u této žluté plochy? Je to pro pohodlí osoby, která invalidu doprovází, nebo pro maminku?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? gecco, Luxx před 3223 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Jde o prostor pro umístění invalidního vozíku – samozřejmě, pokud invalida necestuje, může být plocha využita pro kočárky a nebo stojící cestující…
😉
Pokud jde o tu opěrku – slouží k omezení možnosti zranění invalidy, pokud by při nějaké nehodě z vozíku vypadl (převrácený vozík…). Ale jo – pokud tam invalida na vozíku právě necestuje, klidně se o ni mohou běžní cestující opřít…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Luxx

nad tímhle přemýšlím už dlouho, na co do autobusů davají ty žehlící prkna.. nejspíš to bude mít něco společeného s tím místem pro invalidy, ale v praxi jsem ještě neviděla, že by to někdo na něco použil
jinak je logické, že pokud přistoupí vozíčkář, tak by mu měl být ten žlutě vyhrazený prostor uvolněn.. pokud zrovna vozíčkář necestuje, tak tam můžou stát i ostatní kaštani
určitě o tom bude zmínka v přepravních podmínkách dopravce, tak si je prostuduj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
setapouch

Jestliže je místo vyhrazené pro osobu O, neznamená to, že ho nesmí nikdo jiný použít, ale že musí být uvolněné pro osobu O, pokud přistoupí.

Nejsem právník, toliko můj názor.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michal47

Děkuji Luxx. Podival jsem se na ty přepravní podmínky. Mluví se tam o piktogramy označených dveřích (jak pro maminky nebo invalidy), ale těch piktogramů na dveřích jsem si nikdy nevšiml. Snad si všimnu příště… (Ale ty plošiny jsou asi většinou pro kočárky i pro invalidy – §7.1. Tak jsem jedné mamince snad neporadil špatně.)

před 3222 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek