Avatar uživatele
Ametyst

Jste klidnější, když i Adolf Hitler byl naočkován proti covidu-19?

Velký digitální průšvih. https://kechlibar.net/…

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone, Čecho_slovák před 28 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Nielen on, aj Mickey Mouse je očkovaný, ale Pepek námorník sa ešte stále "očkuje" špenátom.
Takto to vyzerá, keď nie je dostatočná ochrana zdrojových dát a hesiel.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Hloupé a dezinformační weby nesleduji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Celkem je to vtipné, i jiné články od něho.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

Někdo si dělá legraci, uvádí, že je možné i při vydání očkovacích průkazů uvádět tak starou osobu. Ale je vidět, že padělatel nepřemýšlí, že sotva bude žít člověk, který má 120 roků a navíc takovým profanovaným jménem se bude prokazovat.
Spoléhá na nedůslednou kontrolu. Myslím, že nejde o únik dat, ale šikovnost padělatele. Kolik je padělaných OP, pasů. Padělatel Nemusí vstoupit do databáze, ale šikovní padělatelé z existujícího průkazu pro určitého člověka vytvoří průkaz pro někoho jiného. Někde jsme to četla, nebo viděla, že někdo má okopírovaný očkovací průkaz. . Spoléhá na to, že když někam jde, nikdo nepoužívá čtečku, takže při vstupu průkazem mávne a projde.

Dotyční se nechtějí dát očkovat, beru, ale proč falšuje data a vyhotoví pro sebe i z legrace průkazy. To nesvědčí o jejich slušnosti. Klamou sebe i ostatní.

I když je padělatel třeba proti očkování, rozhodl se tak, není to vhodná forma falšovat doklady a předstírat to, co není, i když má určitá omezení, ale bylo to jeho rozhodnutí, co si vybere., i když oficiálně se tvrdilo, že se může naočkovat jen ten,kdo chce. Ale ani ti nahoře by neměli lhát, ale říkat čistou pravdu., nemazat med kolem huby. Nechat žít ....


Je rozdíl, mezi vzdát se a vědět, kdy mám dost. Poznat vždy, kdy dost je dost a podle toho se tak chovat, naučit se, , co nefunguje, abych zjistil, co ano. , ale nepodvádět. Nakonec na to stejně doplatí.
To platí všude, nejen u covid pasů.

Slušný člověk se nestačí divit, jak se ze slušnosti stala nadávka… Být slušný je normální, a někdo, kdo je slušný, je zkrátka slušný člověk., i když za to trpí.

Jak je možní, že se n netu prodávají maturitnío vysvěšdčnííí, ale i vysokoškolské tituly. Ale často to projde. Proč je to možné, všechno je v lidech.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Moc nerozumím, co se snažíte říct. Že je možné si upravit certifikát v mobilu nebo ten tištěný? O tom nepochybuju (u nás se objevil návod, jak "zezelenat" svůj certifikát po pár dnech jejich fungování). Že někteří tak podváděli, podvádějí a budou podvádět? To je mi také jasné. Jen netuším, co z toho vyplývá pro mě ...

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

:D Tak to jsem již úplně uklidněn. ;) :D :D
Naštěstí se nedožiji toho, jak budou lidé elektronicky volit. To se teprve budou dít věci. Lidé budou SVOBODNĚ hlasovat (!! ;) :D :D!!) pro zdražování, zvyšování daní a poplatků, povinným "darům státu" ve výši 50% mzdy, neplaceným pracovním sobotám a nedělím a podobným DOBRÝM věcem. :D :D :D

A že tohle Pepa25 nevidí NENÍ přeci žádné překvapení. Možná si něčeho všimne, až za ním jednou přijde nějaký borec a vyhodí ho z jeho 30let těžce spláceného domečku, protože bude na něj mít kupní smlouvu podepsanou JEHO digitálním podpisem. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Pan Kechlibar to ve svém článku podrobně popisuje. Problémem je nedostatečná ochrana informací, v tomto případě šifrovacích klíčů, ve státní správě. Jméno AH bylo použito jen proto, aby upoutalo pozornost. Klíčová věta článku je: "Typickou slabinou počítačových systémů bývá člověk."

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
dubraro

elkon:
Pana Kechlibara bych rozhodně za dezinformátora neoznačil. Svoje články mívá velmi pečlivě ověřené a podložené.

Avatar uživatele
aliendrone

Já Z PRINCIPU nevěřím asymetrickému šifrování, i kdybych pominul rizika tohoto typu (že někdo vynese neveřejné klíče). Navzdory tvrzení matematiků si prostě tak nějak myslím, že v algoritmu je něco přehlédnuto. Podobně jako si za 2. světové Němci mysleli, že systém Enigma je nerozluštitelný (by bylo potřeba stovek let a miliónů BEZCHYBNÝCH matematiků k rozluštění Enigmou zašifrované zprávy). Což mimochodem DOST ZÁSADNĚ vedlo k tomu, že byli ve válce poraženi.

Nebyl bych překvapen, kdyby někdo přišel s geniálním postupem, kterák se lopotnému luštění asymetrické šifry vyhnout (způsobem "jdeme na to JINAK"). Ostatně o tom, že emerická NSA podobnou věcí pravděpodobně disponuje se spekuluje již nějaký čas. A banky také jistě nevyhazují MILIARDY na výzkum tohoto problému, kdyby "nebyl důvod", že? ;) :D :D

Venkoncem mně stačí, že Rusové asymetrické šifrování na nejvyšší úrovni NEPOUŽÍVAJÍ, Číňané také ne a spokojí se se starou dobrou PRINCIPIÁLNĚ NEROZLUŠTITELNOU Vermanovou šifrou. Jsou s ní sice také potíže (ale jiného typu, dá se FYZICKY ukrást), ale rozluštit někde "za bukem" nikoliv. Tedy... DOKUD nebudou existovat OPRAVDOVÉ kvantové počítače. :)

Avatar uživatele
Ametyst

Paul1: Dr. Kechlibar jako matematik má rád každou informaci, kterou pustí, ověřenou z více zdrojů. Jaký to rozdíl proti pisálkům, co se psaním živí, ale způsobem CtrlC-CtrlV. Víc je nezajímá. Pan Kechlibar své články i updatuje, pokud je potřeba, a také se neváhá omluvit, když udělal chybu.

Avatar uživatele
Ametyst

Elkon: Tak mlč a ignoruj fakta.

Avatar uživatele
Ametyst

Pepa25: Však nikdo nečeká, že vy tomu porozumíte. Tak to ignorujte a hotovo. Nikdo vás z toho zkoušet nebude. Tolik souvislostí tento případ nabízí, že ten, kdo je otevřené mysli a umí si dávat věci do mozaiky souvislostí, pochopí, co tenhle průšvih znamená. Například právě pro ty "volby z pohodlí domova". Ani náhodou! Stejně by nebyly tajné. Když se stalo, že hackeři napadli vízový systém ministerstva zahraničí, a stav trval několik let!, je to snad jasné varování proti digitalizaci .

Avatar uživatele
Pepa25

Varování proti digitalizaci? ;-)) Tak to mě překvapuje, že na ten internet vůbec chodíte. Víte, co všechno se vám tu může stát?

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet