Ametyst

Jste klidnější, když i Adolf Hitler byl naočkován proti covidu-19?

Velký digitální průšvih. https://kechl­ibar.net/2021/10­/30/adolf-hitler-naockovan/

Nejlepší odpověď
led

Nielen on, aj Mickey Mouse je očkovaný, ale Pepek námorník sa ešte stále „očkuje“ špenátom.
Takto to vyzerá, keď nie je dostatočná ochrana zdrojových dát a hesiel.

Další odpovědi
elkon

Hloupé a dezinformační weby nesleduji.

paul1

Celkem je to vtipné, i jiné články od něho.

annas

Někdo si dělá legraci, uvádí, že je možné i při vydání očkovacích průkazů uvádět tak starou osobu. Ale je vidět, že padělatel nepřemýšlí, že sotva bude žít člověk, který má 120 roků a navíc takovým profanovaným jménem se bude prokazovat.
Spoléhá na nedůslednou kontrolu. Myslím, že nejde o únik dat, ale šikovnost padělatele. Kolik je padělaných OP, pasů. Padělatel Nemusí vstoupit do databáze, ale šikovní padělatelé z existujícího průkazu pro určitého člověka vytvoří průkaz pro někoho jiného. Někde jsme to četla, nebo viděla, že někdo má okopírovaný očkovací průkaz. . Spoléhá na to, že když někam jde, nikdo nepoužívá čtečku, takže při vstupu průkazem mávne a projde.

Dotyční se nechtějí dát očkovat, beru, ale proč falšuje data a vyhotoví pro sebe i z legrace průkazy. To nesvědčí o jejich slušnosti. Klamou sebe i ostatní.

I když je padělatel třeba proti očkování, rozhodl se tak, není to vhodná forma falšovat doklady a předstírat to, co není, i když má určitá omezení, ale bylo to jeho rozhodnutí, co si vybere., i když oficiálně se tvrdilo, že se může naočkovat jen ten,kdo chce. Ale ani ti nahoře by neměli lhát, ale říkat čistou pravdu., nemazat med kolem huby. Nechat žít …

Je rozdíl, mezi vzdát se a vědět, kdy mám dost. Poznat vždy, kdy dost je dost a podle toho se tak chovat, naučit se, , co nefunguje, abych zjistil, co ano. , ale nepodvádět. Nakonec na to stejně doplatí.
To platí všude, nejen u covid pasů.

Slušný člověk se nestačí divit, jak se ze slušnosti stala nadávka… Být slušný je normální, a někdo, kdo je slušný, je zkrátka slušný člověk., i když za to trpí.

Jak je možní, že se n netu prodávají maturitnío vysvěšdčnííí, ale i vysokoškolské tituly. Ale často to projde. Proč je to možné, všechno je v lidech.

Pepa25

Moc nerozumím, co se snažíte říct. Že je možné si upravit certifikát v mobilu nebo ten tištěný? O tom nepochybuju (u nás se objevil návod, jak „zezelenat“ svůj certifikát po pár dnech jejich fungování). Že někteří tak podváděli, podvádějí a budou podvádět? To je mi také jasné. Jen netuším, co z toho vyplývá pro mě …

aliendrone

:D Tak to jsem již úplně uklidněn. ;) :D :D
Naštěstí se nedožiji toho, jak budou lidé elektronicky volit. To se teprve budou dít věci. Lidé budou SVOBODNĚ hlasovat (!! ;) :D :D!!) pro zdražování, zvyšování daní a poplatků, povinným „darům státu“ ve výši 50% mzdy, neplaceným pracovním sobotám a nedělím a podobným DOBRÝM věcem. :D :D :D

A že tohle Pepa25 nevidí NENÍ přeci žádné překvapení. Možná si něčeho všimne, až za ním jednou přijde nějaký borec a vyhodí ho z jeho 30let těžce spláceného domečku, protože bude na něj mít kupní smlouvu podepsanou JEHO digitálním podpisem. :)

dubraro

Pan Kechlibar to ve svém článku podrobně popisuje. Problémem je nedostatečná ochrana informací, v tomto případě šifrovacích klíčů, ve státní správě. Jméno AH bylo použito jen proto, aby upoutalo pozornost. Klíčová věta článku je: „Typickou slabinou počítačových systémů bývá člověk.“

dubraro

elkon:
Pana Kechlibara bych rozhodně za dezinformátora neoznačil. Svoje články mívá velmi pečlivě ověřené a podložené.

aliendrone

Já Z PRINCIPU nevěřím asymetrickému šifrování, i kdybych pominul rizika tohoto typu (že někdo vynese neveřejné klíče). Navzdory tvrzení matematiků si prostě tak nějak myslím, že v algoritmu je něco přehlédnuto. Podobně jako si za 2. světové Němci mysleli, že systém Enigma je nerozluštitelný (by bylo potřeba stovek let a miliónů BEZCHYBNÝCH matematiků k rozluštění Enigmou zašifrované zprávy). Což mimochodem DOST ZÁSADNĚ vedlo k tomu, že byli ve válce poraženi.

Nebyl bych překvapen, kdyby někdo přišel s geniálním postupem, kterák se lopotnému luštění asymetrické šifry vyhnout (způsobem „jdeme na to JINAK“). Ostatně o tom, že emerická NSA podobnou věcí pravděpodobně disponuje se spekuluje již nějaký čas. A banky také jistě nevyhazují MILIARDY na výzkum tohoto problému, kdyby „nebyl důvod“, že? ;) :D :D

Venkoncem mně stačí, že Rusové asymetrické šifrování na nejvyšší úrovni NEPOUŽÍVAJÍ, Číňané také ne a spokojí se se starou dobrou PRINCIPIÁLNĚ NEROZLUŠTITELNOU Vermanovou šifrou. Jsou s ní sice také potíže (ale jiného typu, dá se FYZICKY ukrást), ale rozluštit někde „za bukem“ nikoliv. Tedy… DOKUD nebudou existovat OPRAVDOVÉ kvantové počítače. :)

Ametyst

Paul1: Dr. Kechlibar jako matematik má rád každou informaci, kterou pustí, ověřenou z více zdrojů. Jaký to rozdíl proti pisálkům, co se psaním živí, ale způsobem CtrlC-CtrlV. Víc je nezajímá. Pan Kechlibar své články i updatuje, pokud je potřeba, a také se neváhá omluvit, když udělal chybu.

Ametyst

Elkon: Tak mlč a ignoruj fakta.

Ametyst

Pepa25: Však nikdo nečeká, že vy tomu porozumíte. Tak to ignorujte a hotovo. Nikdo vás z toho zkoušet nebude. Tolik souvislostí tento případ nabízí, že ten, kdo je otevřené mysli a umí si dávat věci do mozaiky souvislostí, pochopí, co tenhle průšvih znamená. Například právě pro ty „volby z pohodlí domova“. Ani náhodou! Stejně by nebyly tajné. Když se stalo, že hackeři napadli vízový systém ministerstva zahraničí, a stav trval několik let!, je to snad jasné varování proti digitalizaci .

Pepa25

Varování proti digitalizaci? 😉 Tak to mě překvapuje, že na ten internet vůbec chodíte. Víte, co všechno se vám tu může stát?