Nitrol

Jsou u Wankelova motoru ventily ?

Ahojte, o Wankelův motor se zajímám hodně dlouho ale docela mě zaráží proč má rozvody? A proto se chci zeptat zda má ventily – pak by dávalo smysl aby zde byly rozvody. Předem děkuji za odpověď.

Myslím Wankelův motor u Mazdy RX-8

Odpovědi
RedBox

Ne nejsou, rotující píst zajišťuje rozvody. Jak se píst otáčí, řídí sání, kompresy a výfuk svojí vlastní rotací. Je to dost podobné jako u dvoudobých motorů, tam taky nejsou ventily (ikdyž může být použit rozvod se zpětnou klapkou).

anonym

Wankel v Mazdě RX-8 má rozvody??
😉