Kobalt

Jsou protisluneční fólie na okna srovnatelně účinné jako venkovní žaluzie?

Skutečně dokáží v létě snížit teplotu místnosti nebo tak málo, že to nestojí za řeč? Děkuji za zkušenosti.

Odpovědi
tom4

S dovolením se připojím k dotazu kvůli sledování odpovědí. Co jsem zatím zjistil já – venkovní žaluzie a rolety pravděpodobně budou účinnější už kvůli tomu, že mezi nimi je další vzduchová mezera. Známý má předokenní rolety, které mají ještě izolační vrstvu z nějaké pěny, to taky pomůže. Tam asi není co řešit. Co se týče fólií, našel jsem jako důkaz akorát video z měření teplot oken s a bez fólií tady https://www.glas­sgarant.cz/me­reni-ucinnosti-protislunecnich-folii-3m-prestige-v-realnych-podminkach/ . Pak jsem se ještě vyptával mezi kolegy, ale mají buď ty úplně nejlevnější fólie (z ali) nebo sice 3M folie proti slunci, ale na autosklech, a tam se interiér vždycky prohřeje přes střechu atd. Jak velká okna máte? Zatím to zvažujeme do bytu (jižní strana). Takže ještě hledám info – v úvahu asi obě varianty. Pokud bych měl barák na jih, asi bych už to řešil buď tak nebo tak.

Kobalt

tom4 – moc díky za odkaz, prostuduju. Máme právě obrovská okna, obývák délka i s dveřmi 3700 a výška 2300, pak v pokojích rohová okna výška 2300 a šířka v součtu 3600. Vyjma jednoho pokoje vše na jih 🙄.
Zatím se přikláníme k žaluziím, ale letos tedy dost zdražily, tak nás napadl plán B. Jinak jsme určitě pro volit nějakou lepší firmu, ne kusové nebo za každou cenu levné.
Vím, že známá má žaluzie a když je venku 30 stupňů, doma má 25, další přátelé ještě chladněji.
Uvidíme, třeba se najde někdo kdo je doma má a poradí.