vosajda

Jsme důchodci,finančně zajištění.Jsou nějaké problémy,když se chceme vystěhovat za dcerou do Austrálie?

Nejlepší odpověď
Drap

Austrálie dává běžná víza /turistická/ na dobu 3 měsíců. Po té době lze prodloužit na další 3 měsíce, pokud člověk opustí zemi. Spousta lidí to dělá tak, že odjede, třeba na pár dní na Nový Zéland a jak se vrátí tak požádá znovu ma 3 měsíce. Dalším řešením je studijní pobyt, neni problém získat studijní pobyz a nějakou školu i v důchodovém věku. Po určité době v Australii jde potom požádat o rezidentní pobyt. Po nějaké době pokud je člověk zajištěn, nebo získá praxi, lze požídat o trvalý pobyt. Možná jsou i jiné možnosti. Doporučuji zajet si do Vídně, kde má Austálie ambasádu , se zastoupením i pro ČR a přeptat se přímo tam. Exustují u nás i agentury, které jednání s ambasádou za poplatek vyřídí.