Human

Prečo má Nový Zéland tak málo obyvateľov, keď je taký veľký?

Doplňuji:
fcoop: hm, to je nejaké dlhé, stačilo by mi iba nejakých pár viet o tom.
Btw., Reezo ako že nie sú tam dobré podmienky pre život?

Nejlepší odpověď
fcoop

Nový Zéland bývá také nazýván „Ráj na konci světa“. Země sopek, gejzírů, deštných lesů, ledovců, velryb zažila v posledních dvou stoletích díky masivní kolonizaci dramatické demografické změny. V následujících odstavcích se můžete dočíst více o populačním vývoji této země. Zvláštní pozornost je věnována srovnání celé populace s původními maori.

http://www.de­mografie.info/?cz_de­tail_clanku&ar­tclID=476
Doplňuji:
Když pár vět..........­.........je tam prostě klima takové povahy,že samotný milostný akt je pro domorodce příjemný asi tak,jako pro průměrného Evropana nutnost jít vyhodit koš,který už přetéká – o půlnoci a venku lije jako z konve.
Tohle se v učebnicích nedozvíš.
Tak proto.

Další odpovědi
Noga

Hodně lidí utíká ze Zélandu za prací do Austrálie, kde je vyšší životní úroveň. Je to asi jako kdyby se v Německu mluvilo česky, taky by se tam podle mě od nás přestěhovalo víc lidí, protože by si za stejnou práci vydělali víc a mohli si i víc dovolit atd.
Oni to mají hodinu letadlem, stejný jazyk, podobné klima apod., takže nemusí nic moc řešit, hlavně dokud nemají závazky.
V roce 2007 Zéland ztrácel 20 000 lidí ročně, kvůli těmhle migracím a trend se myslím nezměnil.
Jedná se o tom, že se v budoucnu, asi 2020, obě země spojí v jednu.

Reezo

asi proto, že tam nejsou tak super podmínky pro život 🙂