Toruk

Jsem lehčí než to, z čeho jsem vyroben, většina mě je skryta. Co jsem?

Co jsem?
Doplňuji:
FOG: ano, LEDOVÁ KRA
Pod vodou je 90%, protože je z vody sladké, která má větší hustotu, než okolní voda v oceánu, voda slaná.

Nejlepší odpověď
FOG

Ledova kra – ledovec cca jen tretina couha nad vodou,ze ktere je vyroben.
Doplňuji:
Ta tretina,to jsem jen strilel od boku.

Další odpovědi
led

súhlasím s FOGom až na jeden mikrodetail, 9/10 je pod vodou, trčí len 1/10. takže ľadovec je z vody, v tuhom stave (zmrznutý) je ľahší než v kvapalnom stave.
Para v poloplynnom stave je ľahšia než voda-kvapalina a voda-tuhá látka-ľad, ale nie je skrytá

anonym

myšlenka

9 řemesel

Tak třetí nástřel: polystyrén…??