Jestlipak víte, kdy je možné říci včera byla neděle, zítra bude středa?

Nejlepší odpověď
Rocker

Přesně o půlnoci z pondělka na úterek

Další odpovědi
BEAES

Asi když jsi na šrot…

led

Pri tejto otázke musíte prechádzať cez dátumovú hranicu z východu na západ.

Vysvetlenie podľa wikipedie:
Dátumová hranica je myslená čiara prechádzajúca približne poludníkom 180° zemepisnej dĺžky, určená na základe medzinárodnej dohody. Prechádza málo osídlenými oblasťami Tichého oceána, vyhýba sa kontinentom a ostrovom. Pri jej prekročení západným smerom sa k dátumu pripočíta jeden deň, pri prechode na východ sa dátum posúva o jeden deň späť. Pri prechode dátumovou hranicou sa mení len dátum, ale miestny čas sa mení spojite a nezávisí od prechodu dátumovou hranicou.

SINGO

Když si v uterý budu zpívat písničku : včera neděle byla… a pak dodám, zítra bude středa. 🙂 😁