Džanička

Ještě se zeptám-musím mít nějaké povolení na abych mohla starou stavbu rozebrat?? Nebo je to jen moje věc..

Doplňuji:
Ano je to starý rodinný dům s číslem popisným, ale je vyhořelý, tam v podstatě jde jen jedno, a to rozebrat ho..
Dík za odpověď, aspoň vím zase další věc, kterou zařídit..

Nejlepší odpověď
venkovan

myslím, že to první je vlastnit onen pozemek. A potom už nastoupí všichni ti supi co čekají na peníze stavebníka.
Demoliční výměr vydává stavební úřad, leckde jsou firmy které umí celou stavbu rozdrtit na stavební suť, kterou potom můžete použít jako podsypy pod podlahy apod. a tím zašetřit zas nějakou korunu.

Další odpovědi
mosoj

Potřebujete demoliční výměr ( opak stavebního povolení). Nejvíce bude úřady zajímat kam budete ukládat odpad a to také bude zřejmě nejdražší.

tom004

Asi toho bude třeba víc.Od hasičů,od statika,možná ještě nějakou jinou zprávu,na základě nich vydá příslušný úřad povolení k odstranění stavby,s tím,jaké se musí zachovat postupy.Např.,odvoz a místo uložení stavebního odpadu.Na stavebním odboru určitě poradí.

Drap

Otázkou je, jak je dům zapsán v katastru nemovitostí. Pokud je zapsám jako obytný dům s číslem popisným, tak by na to povolení mělo být.
Neni důležité v jakém je stavu, ale co je napsáno.

cukrar

Musíte mít „stavební povolení“ na demolici, tam bude vše uvedeno i způsob demolice, třeba postupné rozebírání, či strhnutí…
vždy podle přesných podmínek kde se nacházi objekt a jak je veliký…