Deli

Ještě jednou k přihlášení koupeného vleku na DI: Musím mít taky evidenční prohlídku z STK jako u auta?

Díky za odpovědi…

Nejlepší odpověď
Kric.ouwner

Ano mělo by to tak být , je to pro kontrolu pravosti ( že ho opravdu máte ) vozidla v tomto případě vleku.

Další odpovědi
hanulka11

s vlekem budete také chodit na technické jako s autem
a evidenční prohlídka musí být ,aby vás měli evidovanou/ vlastně ne vás ,ale ten vlek /

mosoj

Vlek musíte přihlásit a jezdit na pravidelné kontroly STK 1× za 4 roky.

Evideční kontroly byla jeden čas snaha zavést, ale pak se to nějak vytratilo. Dávala se stříbrná známka podobna jako na STK. Takže na čísle byly dvě známky jedna od STK, druhá od evidenční kontroly. Nějak se od toho ale upustilo ani nevím jak a proč.

Evideční kontrola probíhá v rámci přihlášení vozidla a technické kontroly. Takže další placená kontrola byla nesmysl.

Kric.ouwner

Ano mělo by to tak být , je to pro kontrolu pravosti ( že ho opravdu máte ) vozidla v tomto případě vleku.