Pače

Jedna z mnoha pověr je, že když projdu pod štaflema, budu mít smůlu že?

maji nake vyjimky maliri?? delam to ted jako brigadu druhej mesic a v nekterych miste to proste nejde nez probehnout pod kolegou.. myslite ze na me nebo pro malire se to bude lepit stejne? :D

Nejlepší odpověď
annas

Jde o pověru. Můžete si o ní přečíst.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-nema-chodit-pod-zebrikem

Další odpovědi
led

Ano, ak normálne prejdete do štaflemi, máte smolu. Z jednoduchého dôvodu. Rebrík nie je podľa bezečnostných predpisov zabezpečený retiazkou (tyčkou) proti roztvorenie. Ak by sa čokoľvek stalo, počas prechodu pod „štaflemi“ nedodržali ste bezpečnosť pri práci, úraz s vlastným zavinením. takže nie je to povera, je to realita.
opakujem svoju odpoveď:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-nema-chodit-pod-zebrikem
„podľa zákona schválnosti, veci umiestnené hore v blízkosti rebríka, alebo aj na ňom, padajú práve vtedy, keď človek prechádza pod takýmto rebríkom.
PS.
Kerberus, ďakujem za pripomienku 🙂
Je to otestované, je to pravda. Inokedy málokedy padnú.“

Syd

Nesmíte bejt tak pověrčivej. Je fyzicky zcela vyloučené, aby průchod pod štaflema nějak ovlivnil budoucí náhodné události. Jedině že byste z toho byl tak vynervovanej a potom byste se klepal nervozitou až budete na tom žebříku stát, a tak byste spadnul, to je ale jenom sugesce, takže věřte vědě, buďte v klidu a nic se nestane 😉

Toruk

Pověry jsou bezvýznamné. Žij bez obav, bez předsudků, svobodně.