Tom.Noddy

Je zobrazování nahoty nezletilych, kteri maji souhlas zakonnych zastupcu, na umeleckych fotografiich, trestne ci ne??

Priklad – 3 lete dite jako maly andilek, umelecka, nevulgarni fotka, kde je ovsem videt nahe. Je to v poradku nebo za hranou zakona?

Odpovědi
Michal Kole

Za dítě zodpovídá rodiče do 18 let.

Pokud nahá malá holčička nemá v ruce robertka (vibrátor) tak to podle mě nezákonné není.

Horší je až když fotka volně koluje po internetu a dcera je v pubertě a stydí se za sebe jak byla třeba tlustá holčička.

sdesigner

Nahota nieje vulgarna alebo nedajboze erotika…nahota je prirodzeny stav cloveka. a pri trojrocnom dietati ako opisujes s tym anjelikom to nemoze byt problem. Ked uz niekto povie ze to je pornografia pri pohlade na minigenitalie toho dietata tak je sam uchyl a patri za mreze on…lebo to v nom asi nieco evokuje…

Lukasy

Plno rodiču má fotky sveho naheho ditětě jako batole a někdo si je i vystavuje na internetu. Takže by museli zavřit skoro všechny rodiče, ale neměli by je aspon vystavovat na internetu. Aspon pedofilove lehce najdou takove fotky takže je to aspon pro někdoho výhodne.

Lucaso

Jsem fotograf, ale do tohoto bych se raději nepouštěl…

venkovan

Záleží jak je fotografie pořízena (pozice dítěte) a tedy co je a není vidět A taky záleží, zda taková fotografie se nestane předmětem zájmů některých moralistů.
Proč by dítě jako andílek nemohlo být ve vkusných obláčkových plenkách?
Jak Lucaso – raději to nedělat. Není to tak dávno, co právě fotografie jednoho známého fotografa nahých dětí vzbudili nelibost.